Superstar 2018 bude mať opäť jednu zo svojich neoddeliteľných tvárí. Paľo Habera povedal opäť áno, hoci sme predpokladali, že toho už má naozaj dosť. Paľo Habera, líder skupiny Team, je hudobník a porotca všetkých ročníkov speváckej súťaže, takže ho netreba nijako predstavovať. Dôležité sú ale pre nás mená ostatných porotcov. Minulý ročník priniesol Martu Jandovú, ktorá má toho za sebou dosť na nemeckej aj českej scéne, Ondřej Soukup síce nebol podľa tváre dobre známy, no kľúčové boli skúsenosti v hudobnej brandži. Celkom iné prekvapenie bola Klára Vytisková, ktorá neoplývala ani výnimočnými schopnosťami a ani slávnym menom. Zostáva záhadou, kde teraz je a ako veľmi jej súťaž pomohla k vlastnej propagácii.

Katarína Knechtová

Katka Knechtová ako porotkyňa

Katarína Knechtová je na Slovensku dobre známa hudobníčka. Či už z jej fungovania v Pare, skladbami s I.M.T. Smile alebo z jej sólovej dráhy. Najznámejšia je nepochybne Spomaľ, no v Čechách ju istotne poznajú aj vďaka soundtracku k filmu Bátorička. Prešla si za tie roky naozaj mnohým, koncertovala na množstve podujatí, letných festivalov, zapojená aj uplugged. Zvláda pritom hudbu na hudobné nástroje aj spev na výbornú, takže jej názor má a bude mať váhu.

Ben Cristovao ako ďalší

Mladý Čech Ben Cristovao s exotickým vzhľadom boduje u mladého publika. Sám sa umiestnil v TOP 10 v jednej z posledných Československých Sueprstar. Teraz zasadne na porotcovskú stoličku a okúsi opačnú stranu. Za sebou má tri albumy, spolupráce, zviditeľnil sa aj reklamou na pleťovú vodu, ktorú vysielali aj u nás. Stále koncertuje a má za sebou dosť.

Matěj Ruppert z Monkey Bussiness do tretice

Údajným tretím novým menom medzi porotcami má byť Matěj Ruppert. Líder skupiny Monkey Bussiness, ktorá je známa na Slovensku najmä jednou skladbou a zábavnou. Neoplýva výnimočnými vlastnosťami a nevieme o ničom, čím by mohol zaujať. Azda nás len pozitívne prekvapí.

foto: facebook.com/pg/katarinaknechtovaofficial