Je azda každému jasné, že ročník súťaže 2020 bude iný. Všetko poznačil koronavírus. Obmedzil návštevy reštaurácií, kín, divadiel, škôl, škôlok a bolo by naivné myslieť si, že Superstar bude výnimkou. Tisícka tlieskajúcich divákov však vytvorí atmosféru, ktorú si žiada celá situácia, miesto, dianie a vyvrcholenie celej šou. Doteraz to bolo len na porote, no teraz bude práve na divákov pôsobiť zvláštna atmosféra. Už 24. mája sa totiž chystá prvý LIVE večer a prekvapivo bude len jeden z dvoch večerov. Znamená to, že po ňom budeme počítať s piatimi menami, ktoré postupujú do druhého a tam sa rozhodne.

Československá superstar

zdroj: https://www.instagram.com/p/CAezSDSgJT0/

Spievať pritom budú pred prázdnym hľadiskom, čiže pokojne môžu obe televízie, Markíza aj Nova, ušetriť za priestory a odohrávať môžu šou na celkom pokojnejšom mieste. Zaujímavé však bude, že všetci tí, ktorí by inak mali trému pre spievanie pred obecenstvom trémovať nemusia. Zatiaľ sa totiž ešte nikdy nestalo, aby mohli finále odspievať bez divákov priamo pred sebou. Tí môžu vplývať na výkon najmä tých spevákov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so spevom. Medzi tými, ktorých si porota vybrala do TOP 10 je ale mnoho takých, ktorí už niekoľko rokov spievajú a majú svoje meno vybudované na vystúpeniach a speve. Esther je napríklad tanečnica, ktorá sa pozná s Celeste Buckingham, kým Timotej Májsky, od začiatku jeden z favoritov, hoci jeho správanie je čudné, má tiež zaujímavé známosti jednak z predošlého ročníka súťaže, ale aj zo slovenského šoubiznisu súčasnosti. Aj ďalší z nich sú zaujímavý svojimi skúsenosťami a spevom.

Novinkou je možnosť nahrať svoje video, pozdrav, alebo radosť z postupu na video a postnúť na stránky Markízy. Môže sa tak napríklad práve vaše video objaviť v živom prenose na TV Markíza a Nova. Tak držme teda palce tým svojim.