O pripravovanej Superstar, ktorej castingy sa rozbehli počas koronakrízy online (čiže cez internet), nevieme stále nič viac ako to, čo už pochopil každý. Vieme, že Markíza spustila castingy online. Znamená to, že v prvom kole si zaspievať z obývačky, či vlastnej izby a uvidí vás niekto z tímu. Nie však porota. Pred porotu sa dostanú len tí, čo naozaj vedia spievať. Znamená to aj to, že porota tak bude nakoniec vyberať z úž naozajstných talentov a nemusia ich čakať žiadne brutálne prekvapenia, ktorých sa občas bojíme aj my pri televíznych obrazovkách.

Superstar 2020

Bude to zaujímavé

Vieme aj to, že ďalšie kolá už zrejme budú osobne niekde na mape Slovenska. Ak koronakríza nepoľaví, je pokojne možné, že aj druhé kolo sa bude dať spraviť online. Je to ale niečo celkom iné, bez toľkej trémy a v domácom prostredí. Najmä svetový unikát. Z domu sme sa naučili učiť, písať písomky, vykonávať všetky platby v bankách, riešiť úrady, štátnicovať, robiť pracovné porady, ale tiež pracovať home officovať. To, že sú castingy online je jednak skvelý marketing, zaujatie ľudí, čo doteraz nenabrali odvahu, ale hlavne, súťaž sa stáva prístupnou aj pre tých, čo nikdy nechceli merať cestu niekam do veľkých miest, nemali na dopravu… no musia mať pripojenie na internet a fotografiu už pri prihlasovaní sa do castingu.

Na Superstar stránke minimálna podpora

Čo je najzvláštnejšie na celej Superstar je, že stránky na Markíze, ktoré sa venujú celej Superstar bez výnimky, neuvádzajú žiadne výrazne prekliky, lákadlá, tlačidlá, či menu položku. Ešte jeden článok,  a celkom sa stratí v iných článkoch starší. Obsahuje len 4 vety o Barbore Piešovej s videom. Nič viac a odkaz na castingovú stránku k tomu. Chýba viac podpory novej Superstar. Ak niekto započuje Superstar vo vysielaní v rámci castingu, na samotnej stránke nenájde nič výrazné a tak nemá istotu, či počul správne.