Superstar prvý vysielací deň

Nový ročník Superstar začínajúci prvým vysielaním 25. Februára 2018 v úvode predstavila porotcov. Paľa Haberu, Bena Cristovaa, Matěja Ruperta a Katky Knechtovej. Šou veľmi nečakala a hneď sa aj pustila do ukážok toho, čo dorazilo na casting.

Superstar prvý vysielací deň

Prvý vysielací deň Superstar na Markíze

Celkom prvá sa tak objavila pred porotou 2133 Češka Tereza Anna Mašková, z Třince. Spievala dobre, aj keď možno trochu prežívane. Porota bola ale pri prvej jasne za, aby postúpila. Paľo dokonca poznamenal, že má možnosť dosiahnuť finále. Uvidíme. Do finále ďaleko.

Jaro Margitan, Neratovice, s číslom 2392 bol naozaj zvláštny. V rámci zostrihu bol prvým odvysielaným z castingu v Bratislave. Začalo ho smädiť a Paľovi tak vypil vodu. Jeho skladbou bol Karol Duchoň… zaspievať niečo len tak bez talentu dokážu mnohí. Žiaľ, toto nebolo na žiadne postup.

Martin Máslo, 19 ročný z Jablonce nad Nisou číslo 2213 bol prvý, ktorý sa objavil s gitarou. Jeho vystúpenie nasledovalo po dokrútke o jeho rázštepe hornej pery, ktorý mal vážnejší priebeh. Zahral s celkom hladkým hlasom, nehral príliš dlho, skôr krátko, no napriek tomu si dokázal porotcov získať. Treba dodať, že Superstar je vždy nakrúcaná ako mix. Poradie súťažiacich ako sa objavia v televízii nie je skutočné poradie a ani zástup jednotlivých castingových miest. Čiže aj prvá, ktorá bola v televízii nemusela byť vôbec medzi prvými.

Televízia nám pri každom vysielaní pripravuje aj tradičné prekvapenie v podobe reklamy. Reklama sa objavila po troch súťažiacich. Pri stovkách ľudí, ktorí prišli na casting, či dokonca tisíckach, nevedno koľkých aj odvysielaných je reklama po troch naozaj príliš.

Renata Zambová, strašný spev. Je prekvapením, že takýto spevák prišiel na šou konkurovať ľuďom ako Celeste Buckingham. David Bubuk z obce Malonty, ďalší príšerný spev. Naozaj strašný spev, ktorý sa žiaľ doteraz nepočul. Filip Fraňo z Čachtíc má 17 rokov. Nositeľ čísla 1744 žiaľ nezaspieval. Možno kúpeľňa, alebo hala sú pre vlastné uši skvelou kombináciou. Spev posadil priveľmi vysoko. Paľo poznamenal trefne, že toto nepatrí do Superstar.

Po poznámke Katky Knechtovej, ktorej chýbali alfasamci, strižňa priniesla vystúpenie Kristiána Révaya, ktorý pracuje ako bachár, v zbore justičnej a väzenskej stráže. Kristián Révay prekvapil skladbou od skupiny Slipknot. Naozaj zaujal, aj tým, že priniesol pre mnohých neznámu skladbu.

Po ňom nasledovala dokrútka riešená cez mobily. Trochu trapas. Teatrálna 2203, Eliška Trtíková,  môže byť zábavná, ale pre cudzích ľudí to nepôsobí príliš dobre. Previedla na Benovi karate a Matěj Ruppert predviedol šnúru. Nezdá sa. Matěj.  Na šťastie jej spev nebol strašný, bol dobrý, energický a keďže si získala porotu, postúpila. Spolu s ňou dorazila Mária Bikárová, ktorá spievala po nej. Zo zoskupenia Tři barvy na konzervatóriu. Ako žena je Mária naozaj krásna, jej hlas mal  toho veľa, možno príliš. Spievala dobre a postúpila.

Chalan z Považskej Bystrice mal príliš sebavedomia. Ako herec má určite talent, ale s týmto herectvom vyjsť mimo medzi ľudí, ktorí netušia nič o jeho pozadí a talente, vyzerá divne. Keď prišlo na lámanie chleba, tréma a stres začali pôsobiť. Predviedol svojho miláčika, slimáka Rufusa. Vyzdvihol, že je vegetarián. Zaspieval najuplakanejší hit v posledných rokoch. Keďže nebol až tak presvedčivý, Katka Knechtová si stúpla za neho a prehovorila mu pár slovami do duše, mal si predstaviť, že je na veľkom pódiu. Zaspieval oveľa lepšie.

Matěj Beránek z Jihlavy 22 rokov predviedol What the Fox say. Katka Knechtová a ani Paľo Habera neboli z jeho výkonu nadšení. Ben Cristovao a Matěj Ruppert sa ale zabávali a dokonca kráčali po stole. Katka Knechtová sa čudovala, ako inteligentný chlapec príde a zaspieva toto. What the fox say je skladba z Nórska, ktorá v angličtine znie inak, trochu vulgárnejšie a pred časom to bol super hit. Ibaže sa nespieva, ale škrieka podľa zvukov zvierat. Paľo Habera ale trefne poznamenal, že to nebolo smiešne, ale trápne.

David Čonka zaspieval síce krátko, ale postúpil. Adéla Kvitová zo Ostravy postúpila. Jan Švanda z obce Křoví s gitarou tiež bol len krátko a postúpil.

Pracuje ako marketingová špecialistka a tiež ako fotomodelka. Pochádza z Uzbekistanu – Tamila Khodajeva. Spievala SMS od Lucie Bílej, napriek veľkému prízvuku. text nebol dobrý, ale spev určite áno. Potom od nej zaznela aj Christina Aquilera. Tamilu rozhodil smiech medzi porotcami. Aj následné reči. Opakovali sa v tom, že je krásna. Narážali na jej krásu, ale aj na to, že nevie spievať.

Barbora Žárská z Jaroměře má 15 rokov. Na 15 rokov mala nehodiaci sa prehnaný rúž na perách. Prekvapila faktom, že býva na fare, pretože otec je farár. Jej otec nie je typický farár, dokonca má rád metalovú hudbu. Oveľa viac ale prekvapila svojim spevom. Pekný hlas, zatiaľ pôsobiaci viac detsky, ale o to viac má výhod oproti iným. Spev pekný a hra na ukulele milá. Porotu si získala. Zvláštne bolo správanie jej mamy, ktorá radšej plietla, než by vnímala, že ju berie kamera pri rozhovore jej mamy. Azda z toho bude parádny sveter.

Súťažiaca 1008, Míša Rotterová sršala optimizmom. V dokrútke sršala sebavedomým a niekoľko krát sa vychvaľovala až tak, že to na ľudí môže oprávnene pôsobiť zle. Teda ak ju porovnáme s inými. Ten spev nebol najhorší, ale fádny a obyčajný. Po tom, čo predvádzala doteraz asi aj divák čaká niečo extra. Prehnané vibro – trasenie hlasom. Porota bola úprimná a nepustili ju ďalej.

Extrémy na záver

Prišiel ťažký kaliber z Bratislavy. Venuje sa rapu a ide do Superstar. Veľký frajer, ťažký kápo plný gest, nedokázal sedieť rovno. Muselo to byť s rukou pred sebou. Jeho štýl, yeah. Prezentuje samého seba, svoju originalitu. Sebavedomie mu nechýbalo. Christian Dergounov priznal, že hľadajú Superstar a preto si myslí, že má šancu. Absolútne ale nepochopil o čom je Superstar. Doteraz nikdy nepočul o Superstar, asi, lebo to čo predviedol, bolo príšerné. Hnusný rap v angličtine, ktorej ani on sám nerozumel. Jeho hlava… jeho myšlienky… jeho názory… hnus. Niečo neuveriteľné. On si je stopercentne istý tým, čo robí, ale že on nepochopí kde je, kam prišiel, čo mal ukázať a že vlastne nič nevie…. sám priznal, že nič nevyštudoval.

Človek, ktorý serie na život a na zdravý rozum, nemá byť čo v superstar. Katka mu presne poznamenala, že nie je rapper ale pacient. Hnus. Plný negatívnej energie, čo presne vystihol Paľo. Nebezpečný človek, lebo vám pokazí deň pri počúvaní a jeho rozhadzovaní rúk, akoby sa oháňal pred komármi. Choré. Deň vyzeral v poriadku až do 22:10, kedy sa prepadol absolútne do… Títo ľudia ale asi musia hrať takúto triedu, lebo čím tvrdší imidž, tým lepší rapper (aspoň to si asi myslia). Inak sa dá ťažko vysvetliť takéto správanie. Alebo  že by nenápadné selfpromo? Extrémami ale dnešok neskončil.

Súťažiaci 1540 je homosexuál. Bolo to vidieť hneď pri prvom pohľade. S kabelkou. Jakub, či ako mu hovorili Kubo. V podstate je to žena. Nič proti týmto ľuďom, ale on bol príliš. Kabelka na pódiu vedľa neho bola originálna. Niečo také bežne v šou nevidíme. Jeho spev nebol výnimočný, ani skvelý. Extrémny bol len zjav, hlas nebol tak zlý, ani najhorší, ale nie dostatočný. Porotu nepresvedčil. Ben mu dával šancu o niekoľko rokov, ale nepostúpil.

Posledná súťažiaci v rámci prvého dňa

Denisa Čermáková 22 rokov, Ostrava zaujala dokrútkou o jej koktavosti a strachu. O koktavosti sa veľa u nás nevie, hoci ňou trpia viacerí. Jej príbeh bol dojímavý. Pri koktaní sa ale dá spievať bez koktania, je to nástroj zbavenia sa koktania. Zaspievala prekvapivo slovvenskú pesničku, Spomaľ, od Katky Knechtovej, porotkyne, ktorá jej šla podať ruku. Získala dostatočne veľa hlasov a preto postúpila.

By Tejty