Naša fanúšička návštevníčka nás požiadala, aby sme upozornili na neoficiálne výsledky hlasovaní zverejnené na Youtube. V nich mal mať Lukáš Adamec veľmi nízky počet hlasov, len okolo percento nad Kurcom, ktorý vypadol. Má strach, že Lukáš napriek svoju talentu vypadne – my súhlasíme, že to by bola škoda, naozaj. Nemožno však súhlasiť s tým, že podvod na youtube je realita. Áno, čítate dobre. Na youtube sa už nie prvý raz objavili nejaké podivné videá, ktoré sú jasne vymyslené a nezakladajú na žiadnej pravde. Z TV Nova / Markíza nemá ako uniknúť presné číslo rozdielu, presné čísla hlasov, alebo aspoň priebežné poradia. Tieto videá sa podarilo zachytiť aj mne. Dokonca tak, že jedno hlásalo, že prináša výsledky ešte pred vyhlásením v TV – boli zhodné. Lenže ten frajer to na Youtube dal 14 minút po ich vyhlásení, len vo videu vyhlasoval, že sú známe ešte pred vyslovením Leošom a Tinou. Blbosť. Youtube neukazuje presné dátumy a tak návštevníci a diváci videa majú nezistiteľnú nanútenú informáciu, že existuje nejaký únik informácií a výsledky u niekoho, čo nám môže priniesť malú revolúciu v zisťovaní dát, ktoré verejnosť len tak nevidí ale my áno. Blbosť. Video zvládne vytvoriť vo Windows Movie Maker dnes už aj 9 ročný Petrík z Hamuliakova a ešte v lepšom stave ako to, čo predvádzajú podvodníci na Youtube. Najlepšie bude, ak si sami dáte zoradiť videá so Superstar na youtube podľa dátumu a po Superstar si sami všimnete, koľko z nich bude vyhlasovať rôzne klamstvá a odhady, ale až niekoľko minút po Superstar oficiálnych výsledkoch. Podarí sa vám možno to čo mne – že nájdete dve videá, ktoré hlásali niečo iné, ale už o pár minút jedno z nich zmizlo. Samozrejme, od rovnakého autora, len s nesprávnymi údajmi. Možno chyba, možno nie. Možno už budú podvodníci premyslenejší, lebo finalistov je stále menej a menej. Kombinácie výsledkov a poradia je teraz možno spraviť na pár videách, nahrať všetky a potom len aktivovať to správne. Aj takýchto blbečkov podvodníkov tu svet už mal. Nebude to nič nové.

Takže jedno ponaučenie na záver: Ak kedykoľvek narazíte na youtube na video, ktoré zneužíva logo a informuje o nejakých poradiach a výsledkoch hlasovaní, alebo dokonca len informuje a presviedča, že ide o uniknuté dáta, je to blbosť a podvod. Ľudia dnes potrebujú na Youtube upútať a keď sa to nedarí niekomu tak ako nechutnému hlavou rozhadzujúcemu Justinovi Biebrovi, tak to niekto skúša ako prašivá hyena a podvodník. To je ale celosvetový problém a tieto videá boli doteraz doménou ruskej znudenej mládeže, ktorá nevedela čo s voľným časom. Neverte teda ničomu podobnému, čo dokážete spraviť aj vy. Na druhej strane, pokiaľ by aj mal mať Lukáš Adamec naozaj málo hlasov, mali by sme sa trochu spamätať a hlasovať s rozumom a pre uši – to čo počujeme, kto ako spieva, nie kto koľko hulí, ako vyzerá, či ako mu vreštia fanúšičky.

Pozrite sa, podobných blbov sme tu mali už pri minulej Superstar. Autor videa očividne nie je taký rozumný, ako by sme čakali. Licencovaná hudba vo videu je prúser.

A ďalší výmysel.