Sledovanie online vysielania TV Markíza a konkrétneho programu Česko Slovenskej Superstar je v súčasnosti väčší problém ako v minulosti. Napriek tomu sme sa pozreli na možnosti, akými je možné získať a dostať vysielanie Markízy do počítača, alebo do mobilu.

Spoplatnená služba VOYO

Markíza propaguje VOYO už dlhšie. Keďže ide o spoplatnenú službu, nemožno sa čudovať, že má takú podporu a že sa Markíza online presunula čisto len tam. Momentálne nefunguje žiadna iná možnosť online sledovania, aké fungovali do minulého roka. 7 dní je na skúšku bezplatných. Skúste sa preto registrovať v nedeľu pred Superstar a dúfať, že si vás VOYO nezablokuje hneď tesne pred budúcou Superstar. Link: http://voyo.markiza.sk/zive-vysielanie/?channel=markiza/

Skúste prehrávač VLC pre online stream

Návod VLCOnline v počítači existuje predsa len jedna záchrana. Skúste prehrávač VLC, (bežná oficiálna overená a obľúbená aplikácia na prehrávanie videa) ktorý ako jeden z mála dokáže prehrávať online streamy tak, že si ich viete napojiť aj bez komplikovanejších znalostí práce na počítači. Otvorte potom prvú položku v horizontálnej ponuke MÉDIUM a vyberte si možnosť načítania online streamu OTVORIŤ STREAM V SIETI…

Do adresného riadku napíšte nasledovný kód a potvrďte enterom:

http://213.81.153.243/live003/channel003_p5.stream/chunklist_w1179960860.m3u8

Inzercia:Ak momentálne funguje, budete môcť sledovať televíziu. Neexistuje informácia o tom, čo je dobré a čo zlé, čo je možné a čo nie. Nikto nám nevie povedať, či máme očakávať zrušenie odkazu, alebo jeho zachovanie. Nenachádzame ani žiadne informácie o tom, či je aj iný kanál a spôsob, ako dostať signál k ľuďom a do akej miery je tento konkrétny košér. Vo výsledku ste vystavení reklamám televízie tak či tak. Informácie zverejnil cardshare. Stream nie je umiestnený u nás, len sme ho skopírovali zo spomenutej stránky.

Technológie a poskytovatelia:

Skúste DIGI TV, nie je drahý a obsahuje poriadny balík kanálov.

Televíziu Markíza a množstvo iných kanálov viete dostať do mobilu alebo do počítača aj prostredníctvom služieb TV Antik za nie veľa peňazí. Chce to len mať smartfone, alebo počítač s pripojením na internet. V balíčku je potom oveľa viac kanálov, nie len Markíza.


Pôvodný článok, ktorý už nie je platný:

Markíza nemá záujem sprístupňovať svoje kanály len tak hocikomu a bezplatne. Dôkazom je fakt, že zmizla z anténového vysielania a z programovej ponuky bezplatných balíkov niektorých služieb. Poskytovatelia televíznych služieb majú čo robiť, aby bez zdražovania utiahli poplatky za Markízu, aspoň to sa môžeme dočítať v článkoch na zive.sk. Nižšie je pôvodný článok z čias, keď este Markíza púšťala vysielanie von. Ponechávame pôvodný text preto, aby bolo vidieť, že kedysi to bolo možné. Dnes už tak ľahko a bezplatne už nie.

Hoci to znie banálne, stále sa k vysielaniu TV Markíza online mnohí nevedia dostať a priznám sa, že ani ja svojho času tiež. TV Markíza spúšťa online vysielanie v prípade, že ide o ich reláciu, program, ich tvorbu, alebo televízne noviny a podobne. To platí aj pre Superstar.

Celú šou je možné sledovať online na počítači s bežnými prehliadačmi ako Internet Explorer, Firefox, Opera a ďalšie, za predpokladu, že máte všetky potrebné Flash prehrávače nainštalované. Ostatne, ak aj nie, systém vás na to upozorní a tieto chýbajúce software veci doinštaluje. Pri sledovaní priamych prenosov a vysielaní Superstar, ako aj každého iného významného prenosu, ale počítajte s tým, že server môže byť preťažený a to veru aj je. Niekedy mám problém sledovať online prenos, lebo je očividné, že je online aspoň tisícka ľudí a rovnako ako ja, sledujú Superstar.

Kam ísť?

TV markíza online sledovanie: http://video.markiza.sk/live-tv

Na počudovanie online televízia TV Doma (sestrička od TV Markíza) funguje aj počas vysielania telenoviel, takže je ich možné sledovať online v tej slovenskej verzii ako je na reálnej televízií.
TV doma online sledovanie: http://doma.markiza.sk/live-doma
Živé vysielanie televízie Nova: http://voyo.nova.cz/ (platí pre rok 2018)

Aké sú nedostatky?

Aj keď pri takomto sledovaní máte pocit, že by to šlo pozastaviť a pretočiť, nejde to. Ide to presne ako v TV. S niekoľko sekundovým oneskorením, alebo trhavo pri preťažení. Odvysielavané sú aj reklamy počas bloku. Ak prídete na online vysielanie v čase, keď má TV markíza film, alebo iný produkt, ktorý nemôžu vysielať internetom, vtedy je tam hlásenie, že to skrátka nejde a že online vysielanie je dočasne nedostupné. Želáme vám veľa šťastia pri sledovaní netrhavého záznamu a vysielania.