Víťazkou Superstar 2018 sa stala jedna z favoritiek od samotného začiatku kastingov. Tereza Mašková zaujala svojimi ružovými vlasmi, ale bola neustále medzi tými, ktoré dostávali pochvalu za jej výkon. Tereza Mašková ukázala opakovane, že spievať vie.

Tereza Mašková

foto: TV Markíza, Tereza a Eliška, české duel-finále

Televízne finále na Nove a Markíze s chybami

10. júna spolu s Eliškou Ruskovou prekonali v počte SMS hlasovaní Karmen Pál-Baláž, jedinú slovenskú speváčku v úzkom výbere. Pred týždňom totiž v súťaži vypadol spevák, ktorý naozaj spievať nevedel a spevák, ktorý dostal šancu vďaka divokej karte. Nakoniec však do finále postúpili tri dievčatá.

Dnes zazneli skladby z rôznych ér, v druhom kole skladby, ktoré už zaznamenali v ich podaní úspech a mohli ich zaspievať znova. Televízia pár krát pochybila, keď uviedla slovensko-české kolo po vypadnutí Slovenky, kedy už šlo len o české kolo a keď pred finále mohli ľudia hlasovať len za Elišku a Terezu, dosť prekvapilo, že Televízia uviedla SMS číslo aj pre Karmen, ktorá už zo súťaže vypadla. V každom prípade, víťazkou dvoch miliónov českých korún sa stala Tereza Mašková, talentovaná, ružovo vlasá, skvelá speváčka. Výnimočnou bola aj Eliška, ktorá ako 15 ročná prekvapila spevom dospelej a skúsenej speváčky. Tento ročník sa naozaj dalo na čo pozerať, najmä v podaní dievčat, pretože mužské osadenstvo také výnimočné už nebolo. Niekde totiž víťazil vizuál a štýl nad spevom – nespevom.

  • Rozsiahlejší prepis večera nájdete na ZN.sk a video v archíve Markízy.