Superstáristi dnes mali ukázať nie len spev, ale aj tanec. Celkom na úvod spieval Rytmus. Vychvaľovali ho až prehnane. Tina aj Leoš o ňom chvíľku hovorili v superlatívoch. Rytmus prišiel na pódium ako kráľ, s rukami, ktoré ako keby chceli potlesk. Spieval pesničku strašnú, ktorá sa pomaly dostala do skladby „čo ti jebe“. vynechal však „čo ti jebe“ a skladba sa ďalej zmenila na inú skladbu. Objavila sa tu aj Technotronic snov, čo nám „potvrdí aj náš dedo“. Nechýbal Príbeh. Spieval to na živo a znelo to rôzne, ale vôbec nie pekne a presne. O vystúpení hovorili vopred ako o bombe, ale znelo to skôr ako trapas. Beatbox to na konci nezachránil. Aj ja beatboxujem na rovnakej úrovni, ale nepchám sa do televízie. Vyhlásil o sebe, že je multitalent. Čakal som asi niečo viac, takže mám skôr pocit zhnusenia a trápnosti.

Hneď po Rytmusovi bola reklama. Po nej Leoš cez Tinu poprial svojej mame všetko najlepšie. Ako prvý finalista sa ukázal Petr Ševčík. Rozprával, že sa mnohé veci zmenilo, že si ho všíma okolie aj ľudia, ktorých nepozná. Bude spievať skladbu od Enriqueho Iglesiasa. Prepáč Petr, bolo to staršné. Štáb mu vypol mikrofón a tak jeho prvé slová vyzneli niekam do prázdna. Petrovi vôbec nešiel spev, v nízkych tónoch vôbec, niekde vo výškach to bolo únosné. K spevu sa však musel pridať aj tanec. Tanec Petr moc neukázal, ale nebolo to ani zlé. Paľo Habera poznamenal, že zvukár, ktorý nezabezpečil takýto mikrofón by mal letieť a je to neprofesionálne. Inak celkom Petra zdrbal, v podstate oprávnene. rytmus povedal, že si vybral zlú skladbu. Gábina chce, aby petr našiel bývalú formu, tiež bola sklamaná. Hodnotila len veľkú snahu, ale výsledok sa míňa. Helena Zeťová povedala len toľko, že Petr má vážne silu hlasu vo výškach a dole sa nič nedeje. Pochválila aspoň jeho oblečenie.

Gabriela Gunčíková hovorila, že doteraz ona chcela podpisy. Dnes chcú podpisy od nej. Vybrala si skladbu od Katy perry Firework. Máme s ana čo tešiť, lebo Firework teraz letí v rádiách už po niekoľký týždeň. Spev jej šiel o niečo lepšie ako Petrovi Ševčíkovi. Spev však aj tak bol roztrasený, miestami falošný, akoby Superstáristi nemali čas veľmi to precvičiť… zrejme kvôli tej autogramiáde? Či? Gabriele šli taktiež ako Petrovi skôr výšky. Z toho tanca sa tiež veľmi nesnažila. Vie rpedsa, že pri tancovaní na pódiu sa mení hlas. Od susedov som započul poznámku „uškrečaná je, nedá sa počúvať…“. Schytala ale kopec plyšákov a Rytmus ju napriek jej chorobe pochválil. Gábina spomenula, že použila úsporný tanec, z ktorého nebolo poznať že je v tanci drevo. Pochvalu dostala aj od Heleny Zeťovej. Aj Palo, ten jej ešte poradil, aby viac predala svoj sexappeal. Dosť ju vychválili, podobne ako neraz už.

Lukáš Adamec bol tretí. Vo svojej dokrútke hovorí o tom, že si užíva, ako ho ľudia poznajú. Spieva Gnarles Barkley ocenená Grammy – Crazy je tá, ktorú bude Lukáš Spievať. A akonáhle spustil…. paráda. Lukáš sa ukázal. Mohutný hlas trebalo do tejto skladby. Spieval po svojom a šlo mu to naozaj dobre. Imidž mal síce strašný, bol to však očividný zámer. Okuliare ako z čínskeho obchodu ružové plastové, tričko žlté a okolo neho kopec tancujúcich farebných báb. Sem tam sa k nim zapojil a aj mu to dobre šlo. Kamera len nejak zbytočne zaberala tanečníkov, ktorý tvorili len kulisy. Košičan prekvapil, naozaj a publikum mu to dalo jasne najavo. Skôr ako sa vôbec porota vyslovila k Lukášovi, boli sme nútený sledovať debilný Tmobile Dádádá. Po reklame porota hodnotila po chvíľke ticha. Gábina povedala, že naozaj vie spievať. Tanec súčasný a brilantný výkon. Helena bola tiež spokojná, prekvapilo ju, že má medvedíkovité pohyby a ukázal sa tanečne dobre. Paľo mu pochválil farbu hlasu, aj tancoval. Paľa nahnevalo, že v zákulisí niekomu niečo padlo. Lukáč poznamenal, že niekto práve prehral LCD : ). Rytmus vypichol, že bol prvý, čo vôbec spolupracoval s tanečníkmi. Bolo to pre neho prekvapenie, zanechal aj kvalitu spevu. Vraj aj jemu niekto písal. Leoš Mareš mu priniesol list. Vo väčšej obálke zložený rovnako ako list pre Ševčíka, list o láske mu písal Dušan. Nezdá sa mi to. Lukáš Adamec má STAR 1 na číslo 906 06 13.

Alžběta Kolečkářová vo svojej dokrútke spomína, že sa bála vypadnúť. zatiaľ jej nepríde, že je nejaká slávna. Je pre ňu príjemné, že ju ľudia poznávajú. Tešila sa na autogramiádu. Je smutné, že boli superstáristi spievať aj debilnú zvučku Dadada. Trapas. Tento fakt bol odhalený práve v dokrútke Alžbety. Skladbu od Georga Michaela Killer pôvodne od Rolingstones, ktorú v minulosti spievali aj iní interpreti zaspievala naozaj impozantne. Namaľovaná a nastylovaná bola na chlapa. Ďalej sa Alžběta už dostávala do rôznych tónov. Miestami jej to seklo falošne a pripadalo mi, akoby zabudla text. Kým Helena ju pochválila, Paľo povedal, že bola neistá. Nešlapalo to. Publikum chcelo Paľa vypískať a vybliakať, ale ten sa otočil a hovoril: ty tomu prd rozumieš… Rytmus bol z celého vystúpenia unesený. Ten ju výnimočne vychvaľoval. Gábina bola tiež unesená. Tá si nevšimla chybu, skôr bola unesená z jej charizmy. To aspoň povedala. Alžběta poznamenala aj fakt, že nikdy nič také sa neriešilo, ako naše prašivé médiá riešili, vraj chcela s Michalom šepsom izbu ale štáb to nedovolil. Poprela, že táto blbosť sa nikdy nestala. Dalo sa to tušiť, že si len naše bulvárne médium niečo v dobe sucha vymyslelo.

Piatym v treťom finálovom večeri bol súťažiaci Michal Šeps. Hovoril v dokrútke o tom, že posledné kolo bolo náročné. Hovoril aj o fanúšikoch, ktorí ho žerú. Over the rainbow bude skladba, ktorú si Michal vybral. Judy Garland ju spievala pred mnohými rokmi, aj Izrael z Hawaia. Dnes Michal Šeps. Michal miestami, či skôr v nízkych tónoch spieval svojim typickým spevom. Celkovo však spieval v celkom zaujímavom hlase, v takom hlase, ktorý nie je pre neho typický a ktorý nepoznáme. Pritom nešlo o celkom zlý spev. Dokázal krásne udržať niektoré tóny, stále však skladba bola niečím špeciálna. Čím to bolo? Michal to zvládol celkom inak ako doteraz a predsa svojsky. Páčilo sa to publiku. Po celú dobu mal zatvorené oči a pohyb bol nulový. Jeho angličtina síce bola strašná. Paľovi sa to príliš nepáčilo. Povedal, že to bolo „na prd, zle“. Ani Rytmusovi sa to nepáčilo, mal rád skladbu od Izraela. Gábina poznamenala, že ak nebude na svojej pôde, nemusí to byť dobré. Helena povedala, že skladba bola jedinečná a že možno by to Michal zaspieval lepšie. Skôr ako opustil pódium Leoš pripomenul, že Michal dnes niečo zažil. Bol na omši. Rodičia ho vzali na omšu, ako keby sa stalo niečo veľké. Trápne. No a? Bežná vec.

Šiestou bola Simona Fecková. Spievať bude Madonnu Hang Up. na tanečné kolo sa teší ale dúfa, že tam nebudú kreácie, pri ktorých sa zabije. Bojí sa však, lebo bude musieť robiť to, čo jej niekto povie a to jej moc nejde, podľa jej slov. Skladba jej šla, jej výraz tváre nenapovedal, že spieva trochu falošne. Aj tanec jej šiel o niečo lepšie než mnohým pred ňou. Stále však tam zaspievala mnoho falošných tónov. Pokus zaspievať to dobre bol evidentný a nepopierateľný, len mnoho tónov, ktoré jej liezlo najmä v prvej polovici skladby na svetlo jej oslabilo hodnotenie celkového dojmu. Druhá polovica bola už na presnosť lepšia. Prvým hdonotiacim bol Rytmus. Jemu to pripadao akoby všetko bolo na 100 percent, ale jej spev na 50 percent. Vraj bola ako stroj. Gábine pripadala spartakiáda okolo toho zbytočná. Gábine sa napríklad druhá polovica zdala celkom mimo. Paľo jej dal niekoľko rád, ale ani ju príliš nepochválil.

Zostali nám dvaja Martinovia. Martin Kurc a Martin Harich. Prvý z nich, ktorý sa po reklame a opakujúcom Dadada ukázal bol Martin Harich. Teda Martin Kurc. Tina uviedla Martina Haricha, ale uviedli Kurca. Ten bude spievať Rickyho Martina Li Vida Vida loca. V dokrútke priznal, že má obavy z textu ale aj tanca. Lebo si blbo pamatuje kroky ako aj text, bude to zaujímavé. Martin Kurc sa na Rickyho Martina aj podobá ale spev bol slabý. Mal skladbu veľmi nízko, neskôr sa dalo pochopiť prečo. Nevybral by vyššie tóny pri stúpaní tóniny v pesničke. Nebolo tak zlé. Niektoré neisté tóny bez toľkej energie, ako má Ricky Martin, pôsobilo slabo. Snažil sa a šlo mu to. Gábina poznamenala, že základ bol niekde celkom inde. Chýbalo mu to, čo má Rickey. Helena mala pocit, že mu niekto vybral skladbu, ktorá je náročná na dych a text. Ale nehodnotila nič, nechala to skôr na ľudí. Paľo nebol príliš nadšený. vytýkal frázovanie, polohy, neladil a jediné čo bolo vraj dobré bol príchod cez dvere. Rytmus hovoril o tom, že začali svetlá, rytmy a prišiel stratený chlapec, ktorému chýbal temperament a miestami to niekde zachraňoval. Palo to zámerne preháňal, absolútne Martina potápal. Na pódium mu slečna hodila podprsenku a je tak prvá v tejto superstar,

A teraz tu je Martin Harich. Bude spievať skladbu od Miku, ktorú poznáme mnohí a pochybujeme už pred jeho výstupom, že to zaspieva dobre. Mika, skladba z polovice spievaná vo falzete (veľmi vysoký spev) a skôr ako vôbec niečo viac povedali, objavila sa znova reklama. Od susedov som započul brutálne vulgárne nadávky, že toto nie je normálne a u nás doma sa tiež dosť tvrdo zanadávalo. Áno, dobre sme videli, je tu znova reklama. Po jedinom vystúpení. Kiež by nám aspoň toľko nežral nervy ten T-com a T-mobile. Lezie nám na nervy. Martin Harich sa konečne objavil po dlhej reklame a rozprával o tom, že si všíma úspech, že jeho fanklub má 98 percent dievčat. ten chalan vyzerá strašne, pozerám sa na jeho tvár a nechápem ten piskot a vresk dievčat. Grace Kelly od Miku v podaní Martina Haricha začal večer o pol jedenástej večer. Spieval skladbu vo francúzštine, čo nedávalo zmysel. Vôbec ju nespieval vo výškach, ako hovorili. Len miestami vyšplhal na výšky a naozaj mu to šlo dobre. Celkovo mu jeho spevácky výkon šiel dobre. Aby mu nikto nekrivdil, na šťastie sa objavili aj miesta kde zaznel text po anglicky, tak ako ho poznajú azda všetci. Kravy v publiku boli absolútne šialené. Vrešťali ako debilné. A to doslova. Helena Zeťová hovorila o troche komickosti, kravy v pozadí stále ziapu. Paľo Habera povedal, že sa zaradil medzi zlých, že falzet bol ako párenie žiab niekde v New Orleans. Pourážal Martina a ani sa mu nechcelo hodnotiť. Rytmus sa ho zastal tým, že si vybral jednu z najťažších pesničiek. Poznamenal tiež, že mu patrí pódium a to sa nedá povedať o hocikom. Áno, pódium mu patrí, lebo nejaké šialené upišťané kravy vrieskali ako pominuté. Gábina ho pochválila, že mu to ušlo, ale brala že člo o radostnú náladu a pohodu. Schytal najviac plyšákov. Aj Leoš si všimol šialenstvo, že zrejme dievčatá prišli z filmu Vreskot 4.

Prezradili, že sme sa mali dočkať rockového kola. Kurc by spieval It´s my life od Bon Joviho. Lukáš by spieval Metalicu. Dreamers by zaznel tiež. Michal Šeps by spieval Satisfaction. Ševčík bude spievať Highway to hell. Zaznie aj Beautiful Day a Simona Fecková bude spievať Dont Speak od No Doubt a zaznie aj Aerosmith skladba z filmu Armageddon. Jeden z nich ale nebude pokračovať ďalej. Petr Ševčík nezaspieva očakávané Queen. Škoda.

spoločne pripravili Vera a Tom.