Treba hlasovať rozumom a nie zo zábavy

Nedalo mi dnes nespraviť článok na zamyslenie. Onedlho máme finále, ale aj tieto kolá musia byť na zamyslenie. Zostáva nám už len pár ľudí v hre, dvaja Slováci a ani jeden nemá veľké šance. Je to ako na voľbách. Ak sa veľa ľudí hlasmi sústredí na také sprostosti ako politická strana Kapurková, robotnícka a podobné, ktoré len odšťavňujú hlavné a dôležité hlasy, sú podávané celkom zbytočne. Je mrhanie hlasmi na Michala Šepsa, pretože ten víťazom byť nemôže. nech sa na mňa nehnevá ani jeden jeho fanúšik, ale zdravý rozum káže, že Superstar by mala vedieť spievať a vystupovať. Dávať mu hlas je oslabiť iného, komu by inak človek dal svoj hlas. Je to však váš kredit a vy si s ním môžete robiť čokoľvek.

Preto si dovolím len krátku myšlienku, aby každý hlasoval srdcom, rozumom a ušami. Aj keď bude jedna z týchto vecí krívať, nech ju premôžu dve víťazné. Kadekomu je srdci bližší Šeps, ale ušami a rozumom Gunčíková, či Adamec. Nech sa naozaj nikto nehnevá, ale vystúpenia Michala boli zábavné kedysi. Stihol nám dokázať, že vie spievať, ale aj pritom speve je smiešny a robí šou, ako speváka ho budú mať práve na takýchto šou, ak nie na akciách spojených s reggae. Sám priznal, že bude robiť len reggae. Minimálne tri mladé baby v každom meste a aspoň dvaja chalani aby sa zapáčili iným babám, dostali chuť na reggae. 80 percent z nich zistilo až keď sa do toho pustili, že ich vlastne tá hudba neoslovuje, je divná a skoro stále rovnaká, pomalá a nechápu ju. Sledujte aj vy svoje okolie a deti v 14 až 18 rokoch, kde si ešte len identitu hľadajú a podaktorí si myslia, že ju našli v niektorom z imidžov našich Superstáristov, na príklade Šeps.

Nie, naozaj nemôže byť Superstar. Máme ho a majme ho radi, ale hlasy musia putovať talentovaným. Inak je celá šou hanba a fiasko. “Jeden komentár na nejakom fóre poznamenal, že Hviezdna rota si to namierila rovno do finále, lebo ľudia majú radi šašov.” aj ten názor je trochu na zamyslenie. Lenže ak sa vám naozaj páči spev Michala Šepsa, dávajte mu hlas. Rovnako tak dávajte hlas Martinovi Harichovi, ak sa vám páči jeho spev, jeho úsmev, výraz tváre a žabací úškrn. Je to na každom, samozrejme ak jeho spev pokladáte za talent, čím aj nepochybne je. Lenže sú tu aj ďalší. Petr Ševčík začal konečne spievať až v zatiaľ poslednom finále, lebo po ostrihaní to naozaj nebolo počúvateľné. Má šancu ešte dnes ukázať, či si naše hlasy zaslúži, no má svojich obdivovateľov a tí mu budú posielať hlasy neustále. Možno aj my v redakcii. Gunčíková spieva perfektne, len stále rovnako, hoci vždy ešte raz opakujem perfektne. A Lukáš Adamec má talent vynikajúci, len podaktorým zarputnelým západniarom vadí, že je východniar. Nech je. Šmajda bol tiež, len ten sa vyparil a nejak sa nepriznáva k Superstar. Vybrať si je ťažké, no vyberajme naozaj tak, aby sme sa za svoj hlas nemuseli hanbiť.

Nech vyhrá ten najlepší, nie ten najkrajší a najštýlovejší. To nemá byť prvoradé v speváckej šou.

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tejty