Tlačová správa TV Markíza: Najbližší víkend zažijú súťažiaci Česko Slovenskej SuperStar extrémne horúce chvíle, čaká ich snáď najnáročnejších 48 hodín ich života! Napätie, kto z nich tento dvojdenný spevácky maratón ustojí a vyspieva si ďalší postup, je cítiť na každom kroku. Už tento víkend a v pondelok, v epizódach Divadlo a Dlhá cesta, na konci ktorej zostanú len tí najlepší – semifinálová dvadsaťštvorka!

Druhá séria Česko Slovenskej SuperStar pokračuje už tento víkend epizódami Divadlo a Dlhá cesta, kedy sa stovka najlepších spevákov bude snažiť svojím prejavom presvedčiť neoblomných členov poroty Gábinu Osvaldovú, Helenu Zeťovú, Paľa Haberu a Rytmusa, že práve ich hlas by v semifinálových kolách rozhodne nemal chýbať. Napriek tomu, že takmer všetky spevácke výkony sú excelentné, niektorí speváci – ovplyvnení nervozitou – porotu občas len dobre pobavia, čím spestria napätú atmosféru. V epizódach Divadlo 1 a Divadlo 2, ktoré sa nakrúcali v majestátnej budove Obecného domu v Prahe, ukážu speváci a speváčky svoj hlasový rozsah hneď niekoľkými spôsobmi – pri sólovom speve, s doprovodom klavíra, uvidíme tiež kvartetá, v ktorých súťažiaci zaspievajú zvolenú pieseň, pričom svoje vystúpenie ozvláštnia vlastnoručne navrhnutým kostýmom či rekvizitami.

Štyridsať najlepších spevákov, ktorí uspejú v divadelných kolách, postúpia ešte v noci do ďalšieho, pre mnohých najzásadnejšieho kola súťaže – do tzv. Dlhej cesty, na konci ktorej spoznáme kompletnú zostavu semifinálovej dvadsaťštvorky druhej série Česko Slovenskej SuperStar. V pondelok 14. marca o 21.00 hod bude teda naposledy o osude súťažiacich rozhodovať porota! V originálnych priestoroch, s ojedinelou atmosférou bývalej čističky odpadových vôd v Bubenči, každý súťažiaci prejde svojou Dlhou cestou do hlavného koridoru, kde si vypočuje verdikt od „svojho“ porotcu. Toho si vopred na mieste vylosuje. Pre štyridsať súťažiacich predstavuje Dlhá cesta dosiaľ najväčší životný stres, pre mnohých to je totiž to posledné, čo v tohtoročnej sérii SuperStar zažijú. A tak sa nadránom, v priestoroch Ekotechnického múzea, budú ozývať nielen výkriky radosti a nadšenia, ale potečú aj slzy sklamania z neúspechu.

Ako vyzerá kompletná zostava speváckych adeptov, ktorí úspešne prešli Divadlom a Dlhou cestou až do semifinálových kôl? Ich boj budeme sledovať počas víkendu a v pondelok už budeme poznať 24 najlepších spevákov, ktorých vybrala porota.

Sobota 12. marca 2011 Divadlo 1
Nedeľa 13. marca 2011 Divadlo 2
Pondelok 14. marca 2011 Dlhá cesta

Viac na www.superstar.tv a www.facebook.com/superstarnova
PR oddelenie TV Markíza

By Tejty