Vysielanie Markízy a Novy prináša každý večer zostrih rôznych castingov. Televízny divák nemá ani predstavu o tom, v akom poradí šli súťažiaci pred nich. Kto bol prvý a kto bol celkom posledný. Do televízie sa dostali ale totálne zmixované vystúpenia. Nemajú žiaden zmysel a spojenie. Nič, čo by ich spájalo, iba ak v prípade niektorých skladieb ich ukážu po sebe, alebo dobré výkony dajú k sebe. Väčšiu logiku v tom ale nehľadajme. Dramaturgia sa rozhodla namiešať jednotlivé zostrihy tak, aby nás šokovali, zaujali a neustále to bolo pestré.

Čo by sme uvítali my? Mestá a ľudí z nich

My sami by sme uvítali systematickosť a napríklad naozaj súťažiacich po sebe. V rámci jedného mesta sme mohli vidieť ľudí, ktorí prišli spolu, sú z približne rovnakých miest a po sebe. Alebo aspoň výber po sebe. Ale vieme, prečo to nebude možné. Ak by sme mali výber len z Bratislavy, ťažko si ho pozrie Praha. Výber z Prahy si tak napríklad nebudú chcieť pozrieť ľudia z Košíc tak veľmi. Každý hľadá seba, známych, priateľov, alebo niekoho zo svojho okolia, ak započul, že niekto bol na castingu. Lenže práve to, že by vedeli v ktorý deň určite nebudú, by mohlo celkom odlákať diváka.

Diváka by mohlo odlákať aj to, že nešlo o jeho mesto a tak sa na večerné vysielanie nepozrie. V každom prípade na nás nie príliš dobre pôsobí ten malý chaos, ktorý spôsobuje neustále striedanie oblečenia porotcov, ich pozadia, aj účesov. Ak sa dokrútky vydávajú medzi ľudí, vidíme stále tie isté ksichty, ktoré sa už objavili v iný vysielací deň.

Čo chceme my, nie je podstatné. Dôležité je to, čo dramaturgia a režisér rozhodne vložiť do konkrétneho dňa. V každom vysielacom dni totiž musí byť:

  • Naozaj skvelý výkon a človek so šancou postúpiť
  • Výkon každého, kto sa dostal do divadla a ďalej
  • Výkon brutálneho dementa
  • Výkon priemerný až strašný
  • Niečo, čo vás vytočí a rozzúri do nepríčetnosti