Dnes je to len o dvoch menách. Dve mená, ktoré nastupujú proti sebe, ale zároveň spolu, ako dnes už uvidíme. Špeciálnym hosťom je Michal David, človek, ktorý pre hudbu spravil veľa, ale aj napriek tomu ho nenávidí, alebo skôr neuznáva veľká časť ľudí. Je človekom, ktorý dobre vedel, aký text kedy vymyslieť, aby predal. Aj keď šlo o hovadinu. Ale teraz to nebude len o ňom. Je tu veľké finále. 100 ľudí prešlo do divadla. 40 z nich prešla na dlhú cestu. Najlepšéch 24 sa dostalo do finále a najlepších 12 do finále česko slovenskej Superstar. Z týchto dvanásť sme si posledné týždne vyberať tých najlepších. Za ten čas sa raz využila Divoká karta keď sa vracal Martin Harich. Jeho prehnané fanúšičky zabudli posielať hlasy. Počas tejto celej cesty sa udialo naozaj mnohé. Naposledy vypadol Michal Šeps a dnes je deň posledný. Víťaz sumy 100 000 € bude známy po troch hodinách večera.
Začiatok večera sa predstavil v skladbe od Robbieho Williamsa. všetci finalisti, aj tí, čo si mysleli, že už sa nebudú musieť ukazobvať na tomto pódiu, si zaspievali jednu skladbu. Začínal Lukáš a Gabriela a ani ich nebolo počuť. Ale až na pár falošných tónov im to šlo celkom dobre. Leoš v obleku a Tina v perfektných šatách zvýraňujúcich jej perfektný výstrih sprevádzali programom. Na začiatku úplne predstavili každého finalistu – Lukáša aj Gabrielu.

FINÁLE: Gabriela Gunčíková – Bon Jovi
Ako prvá sa aj domov pozrela Gabriela. V rodných Jankoviciach ju čakal akoby povinný koncert a kopec ľudí z dediny aj okolia. Bola aj vo svojej škole na gymnáziu v Holešove, kde ju tiež vítali. Jej prvá skladba na spievanie bola Prayer od Jon Bon Joviho. Nešlo jej to vôbec zle. Ale stále to bol rock, jej tvrdý hlas a len dokázanie, že rock jej ide. Ale čo ďalšie žánre? Ako vokálistov mala ostatných pár Superstáristov ako Klaudiu Pappovú, Martina Kurca, Simonu Feckovú a Moniku Povýšilovú…. Paľo ju v podstate pochválil. Rytmus ani nevedel čo povedať, ale pozrel na papier, kde mal zaznačené ako publikum skanduje Gabča. Vraj ale bolo to dobré. Podľa Gábiny nasadila energiu a bol to profesionálny výkon. Helena Zeťová považuje túto pesničku za nestarnúcu a sedelo to ako čerbel na prdel.

FINÁLE: Lukáš Adamec – Red Hot Chilli Peppers – By the Way
Lukáš domov letel a tak sedel prvý krát v lietadle. Objavil sa v rodnom meste a potešil aj malého brata v škole. Zastavil sa aj za kapelou. Samozrejme, fanúšikovia ho sledovali na každom kroku a držia mu palce. Ako skladbu si vybral na spievanie By The Way od RHCP. Nešlo mu to vôbec zle. Dokonca aj tie prvky a šplechy samotného Kiedisa sa mu podarilo vierohodne napodobniť. Len trochu falošne, Lukáš. Rytmus sa na to pozerá tak, že koľkí sa prihlásili a čo všetko si musel Lukáš vytrpieť. Podľa neho je tu Lukáš Adamec zaslúžene. Gábina pochválila výber. Helena si myslí, že je dobré ako sa hýbe a že podľa tej energie, čo odovzdáva na pódiu, za chvíľu schudne. Paľovi sa štýl hodil k jeho hlasu. Dokonca mu zhodil niekto plyšákom džús, ale to si všimol asi málokto.
V tom ďalšom kole si vyberali pesničky navzájom. Lukáš Gabriele a Gabriela Lukášovi. Lukáš ju aj uviedol v improvizovanej reportáži. Gabriele vybral skladbu od Viery Špinareovej.

FINÁLE: Gabriela Gunčíková – Věra Špinarová
Skladbu jej vybral Lukáš a celkom rozumne. Nejde totiž o rockovú a tak po dlhej dobe znova Gabriela ukázala, že to nemusí byť len rock. Skladbu, ktorú mnohí poznajú zaspievala nádherne jemne. Nie ako originál, ale po svojom, jemne, hladko a príjemne. Dokonca aj ten výrazný spev v niektorých miestach svojim spevom vyčarovala nádherne, mám na mysli druhý refrén. Tak touto skladbou určite zaboduje u množstva ľudí a vyrazila dych ľuďom, ktorí si toto o nej nemysleli. Lukáš, dobrý výber… ale sám si si spustil gilotínu na krk…. zatiaľ to tak vyzerá. Gábina ako prvá hodnotila a hodnotila dobre. Síce má Gunčíková problém s frázovaním a dychom, ale inak poznamenala že klobúk dole. Podľa Heleny túto pesničku zaspievala skvelo a takto ju podľa nej nikto iný okrem Věry a jej nezaspieva. Paľo pripomenul, že Lukáš jej vybral veľmi dobre. Dovolil si povedať, že vybral tak dobre, že len vďaka tejto pesničke môže vyhrať tohtoročnú Superstar. Pašo priznal aj zimomriavky. Rytmus súhlasil s Paľom. Podľa neho to bol jeden z najsilnejších momentov. Podľa neho je Gabriela sexi, má talent, má neuveriteľný hlas a ukázala aj emócie. Je na dobrej ceste.

FINÁLE: Lukáš Adamec –
Gabriela Lukášovi tiež vyberala ale pred tým nakrúcala krátku reportáž o Lukášovi, ktorá bola skôr mixom strihov. A ako to teraz Lukášovi šlo? Katastrofa to určite nebola, Lukášovi to dobre spievalo, niekde sa trochu sekol v tom, čo má zabľabotať v bľabotajúcej časti pesničky a vytvoriť úškľab. So spevom problémy nemal, s pohybom na pódium už vôbec nie. Len s ami trochu zdá že ten pohyb mu uberá energiu trochu na hlase. Ten totiž akosi slabne. Helena síce povedala, že sa artikuláciou nemazal, ale že to bolo ok. Paľo ho skritizoval za pár vecí, ale Lukáš si ťažkú hlavu z toho nerobil. Rytmus hodnotil ten život okolo a nechal vyskandobvať Lukášove meno publikom. Gábina sa dostala ako posledná na rad, uznala, že bolo ťažké sa nauciť 5 pesničiek za týždeň. Ale podľa nehj na to, ako je pesnička simplicitná, ju dal celkom dobre.

Po reklame sa objavili všetci vyradení Superstáristi, aby zaspievali skladbu od Coldplay. Asi prvý krát, čo bolo počuť všetkých prekrásne spievať bez falošných tónov. Až to znelo ako playback. Len nejak všetci šli do kolien len Harich si tam krútil rukou do kolieska. Nasledovalo vyhlasovanie hviezdy z druhej strany. Toho z hviezdnej pechoty. Samuela, ktorá sa umiestnila vo finále HVIEZDNEJ PECHOTY, sa objavila aj na pódiu s klávesami a spravila šou… podotýkam trápnu šou.. ale bavila. Tú si zrejme pozvú niekde na diskotéku ako hosťa. Sparodovala Mám na teba chuť, aj Impossible od Heleny, aj Holky s holkama pôvodom text od Gábiny a nakoniec Zlatokopka. Potom Hej dudáčku hej…Ďalší sa ukázal Barbar Mamut. Tomu zrejme oprávnene držalo palce množstvo ľudí, veď bol zábavný a ako jediný postúpil aj do divadla a zároveň do hviezdnej pechoty. Tomáš Barbar Konečný zaspieval pesničku pre všetkých otrokov biznisov a sopločnosti. Dokonca mal na pódiu kamaráta a kamarátku z tlupy. Výsledky hviezdnej pechoty ale rozhodli, že víťazka sa stala Samuela.

FINÁLE: Gabriela Gunčíková – znova Final Countdown od Europe
Skôr ako začala spievať svoj najlepší song sa zaspomínalo na úplny začiatok. Gabriela si spomenula na casting v Brne. Divadlo bola podľa Gabriely prča. Dlhá cesta podľa nej bola masaker. Gabriela podľa svojho názoru najlepšie zaspievala Final Countdown a preto ju znova skúsila. Navzdory tomu, že samozrejme držím Lukášovi…. prsty… tak musím priznať, úžasný spev, rázne vyspievané všetky dôležité miesta, úžasná Gunčíková. Len škoda že trochu spievanie odflákla a zaspievala do isté niekoľko krát za sebou… nechala kapelu hrať… Paľovi sa na nej páčilo, že k svojej práci pristupovala svedomito s bohatým hlasovým fondom, je krásna ženská a pochválil ju trochu zdĺhavo ale pochválil. Rytmus jej poradil, nech si nájde niekoho, komu verí a nebude s ňou kalkulovať. Nech zachová tvár a nech nešpekuluje a nech sa nenechá dotlačiť. Zatiaľ to podľa neho vyzerá, že jej ide karta. Gábina ju považuje za anjelskú bytosť a myslí si, že ona je to, čo tu chýbalo. U Heleny Zeťovej to už vyhrala.

FINÁLE: Lukáš Adamec – znova Nepriznaná od Vaša Patejdla
Lukáš si spomínal, že prišiel na casting do Bratislavy. Spomínal na porotu, ale aj na divadlo. Vybral si Nepriznanú od Vaša Patejdla a sám si to odohral na klavíry. V bohovskom obleku a s ružami na klavíry. Tak a teraz má Lukáš veľké šance. Ukázal že vie zahrať túto skladbu na klavíry, ukázal že vôbec na klavíry vie. Nespieva rockovo, spieva jemne… po pravde, toto ako dievča od neho počuť zaspievané len pre mňa, milujem ho do smrti. Dobre, nebudem preháňať, zapôsoboilo to. Mnohí to o Lukášovi doteraz nevedeli, Lukáš vie úžasne spievať a do toho aj krásne hrať na klavíry. Nevedieť, že je sklada od Patejdla a nevedieť, že ide o šou, beriem ho ako profesionála s vlastnou pesničkou. Najlepšie čo mohol spraviť, aby sa mohol Gabriele vyrovnať, je hrať sám. Nechal kapelu oddýchnuť a postaral sa o to celé sám. Publikum skandovalo Luky, Luky, boli tam Slováci a bolo ich dosť. Porota sa akoby radila a prikyvovaním bolo jasné, že budú chváliť. Inak to nejde. K slovu sa chvíľu nedostávali, lebo publikum skandovalo opäť. Rytmus si nedovolil kritizovať, lebo si sadol za klavír a je pán. Gábina to obdivuje, lebo sprevádzať sa na nástroj na ktorom si nebol istý, ale že to bolo príjemné. Pre Helenu to bola najkrajšia skladba zo všetkých a je rada, že si ju mohla vypočuť. Paľo nechcel chodiť okolo horúcej kaše a zachoval si svoju tvár. Chcel by ho pochváliť ale potopil ho… Paľo to teraz trochu prehnal. Na čo? Musel zahrať machra. Paľovi sa to nepáčilo, lebo podľa neho to bola kuchynská verzia. Povedal mu drsnú pravdzu a to nie je profesionál… nezmyselne ho zdrbal, že nevie hrať na klavíri. Kým ľuďom sa to páčilo. Dokonca aj Leoš Mareš mu povedal, že je dnes nejak otrávený ako španielska uhorka.

Skôr ako sme sa dočkali dueta Lukáša a Gabriely sme si museli vytrpieť diskáčinu Michala Davida a jeho megamix pesničiek, ktoré sú neustále dookola omieľané. Na pódium k nemu dobehol nejaký blonďák v košeli a hádzal sa tam o zem. Len trochu, aby Davidovi nevykopol stojan na klávesy a hneď sa aj vzdialil.

Gabriela Gunčíková a Lukáš Adamec v due z Pomády. K spevu pridali aj menšie divadielko a oblečení boli podobne ako Olivia Newton John a John Travolta v Pomáde. Len hudba dosť sucho krívala a filomový originál pripomínala len vzdialene. Po pravde, ak sú obaja rockoví a bol im sľúbený duet, skôr som čakal niečo rockové a tvrdšie… ale dobre. Aj toto bolo zaujímavé. Po prehnane dlhej reklame si všetci zaspievali Nevzdávám. Pri sledovaní Superstáristov začínam mať averziu voči hopkaniu a úškrnom Martina Haricha. Zdá sa že opäť Michal Šeps odhalil iným otváraním úst, že šlo o Playback. Zaspievaný ale úžasne. Nasledovalo odhalenie výsledkov. Ale ešte pred tým zaskákal Indián a T-mobile partneri venovali balíčky plus ešte bonusy. Gabriela dostala výlet na koncert Iron maiden so stretnutím a Lukáš dostal VIP vstupenky na Foo Fighters v Paríži. Ukončenie hlasovania znamenalo, že onedlho sa dozvieme výsledky. Tie, na ktoré sme čakali psoledný pol rok. Kým sa hlasy počítali, porota povedala svoje tipy. Rytmus neisto povedal Gabrielu. Gábina tiež. Helena povedala samozrejme Gabrielu. Paľo povedal tiež Gábinu. Vraj výsledky boli tesné, dozvedeli sme sa od Leoša, len čo dostal obálku. Po veľkom ďakovaní sme sa to dozvedeli. Lukás Adamec. Košičan. Slovák. Spevák. Rocker. LUKÁŠ ADAMEC vyhral tohtoročnú Superstar. Zagratulovať mu prišli aj riaditelia oboch TV a dostal šek na 100 000 €. Lukáš ani nechcel peniaze, chcel si zaspievať duet s Gabrielou. Aj zaspieval. Nezabudol spomenúť, že sa dohodli, že druhý dostane od prvého 10 000 €.

A skončili neuveriteľne a vlastne zámerne debilné reklamy od Unikredit bank. Skončilo celé DADADA, skončila vychvaľovacia reklama Nového Času, kde vraj o Superstar vedia všetko – samozrejme, že vedia a čo nevedia si vymyslia alebo prerobia. Skončilo celé Superstar po šiestich mesiacoch nesúcich sa v znamení tejto súťaže.

By Tejty