Aj tretí deň prinášajúci zostrihy z jednotlivých castingov, priniesol zábavné, dobré, aj zlé výkony. Zostrihy, čiže niekoľko rôznych účesov a outfitov jednotlivých moderátorov a pozadia za nimi. Opäť sme sa mohli pozrieť na mnoho výkonov. Počas týždňa nás lákala upútavka na sympatickú mladučkú Viktóriu, ktorá študovala v New Yorku operný spev…

Tretí deň superstar

Výkony súťažiacich

1829, prvá Viktorie Černíková, 22 rokov z Opavy dorazila s gitarou. Výraznejšia však bola ona a hlas mala slušný. Niečo z Norah Jones, KT Tunstel, či možno Alanis Morissette. Ben Cristovao veľmi dobre poznamenal, že tento hlas je pre jej skladbu dobrý, no možno sa ukáže že v inej to už nebude také dobré. Paľo to povedal narovinu, že neskôr to už nemusí byť. Naozaj bola dobrá, no skladba

Valéria Polčová (1071) prišla z Malty, hoci je pôvodne z Bardejova. Dorazila do Prahy. Hlas mala pekný, ale spev nám do ucha veľmi nešiel. Milujeme starú hudbu, aj staré černošské skladby. Valéria schytala 4x ÁNO od všetkých porotcov. Bude to mať náročné.

21 ročný Tomáš Sobotka sršal sebavedomým. Ako sám povedal, cíti sa byť dobrý šoumen, hoci nespieva a len raz skúsil karaoke. Doteraz nepočul od nikoho, že nemá spievať, tak spieva. Mal pocit, že to tam rozjede. Dorazil a skôr, ako sa stihli pýtať, spustil Ego – Žijeme len raz. Dosť zlé, ťažko počúvateľne, s úsmevom. Porotcovia mu povedal takmer jednohlasne, nech nespieva. My odkazujeme, že tiež prosím nie.

Mladá Slovenka Karmen Pál-Baláž z Rožňavy pochádza z muzikantskej rodiny. Hráva s otcom v kapele, hráva na klavíry a tiež na perkusie. Skúseností až až a príležitostí rovnako tak. Na casting si priniesla svoje klávesy na ktorých predviedla pomalú ale krásnu skladbu a svoj spev. S miernym chraplákom v pozadí. Spev však prekvapivo úžasný a potešil aj porotcov.

Po nej nasledoval Tibor Ištok žije v Prahe a živí sa ako spevák v reštaurácii. Ten to už skúšal aj v minulosti. Paľo si na neho spomenul, keď dával ruku pred ústa. Zaspieval skladbu od Beyoncé, vysokými tónami. Tibor je však muž, áno. Nebolo to najhoršie, treba uznať. Lenže príliš energie v speve.

Na scéne sa objavila 17 ročná Klára Císařová, krásna študentka s číslom 1919. Nemá mamu, pretože zomrela a jej otec o ňu nejaví záujem. Televízia tak trochu ťažila z emócií, pripravila dokrútku, hoci až po jej vystúpení. Na začiatku mala problém s rytmom, ale Paľo Habera jej pomohol s rytmom. Neohúrila ich spevom. Pôsobila milo, príjemne, ako povedal Ben Cristovao. No aj tréma spravila svoje. Paľo jej vyčítal jej nedostatky, najmä rytmus. Ale dostala od všetkých štyroch šancu dokázať, že sa dokáže zlepšiť. Paľo Habera ju poslal ďalej aj s ostatnými.

Na scéne sa objavil ženatý 27 ročný Ondřej Bábor z Prahy zaspieval skladbu od NickelBack, ale nebolo to to pravé. Oveľa viac mu šlo k jeho rockerskému imidžu niečo celkom iné. Karel Gott a skladba Kde pak ty ptáčku hnízdo máš. Porotcovia sami poznamenali, že spieva zle žáner na ktorý nemá. Karel Gott mu ale výborne vyšiel a tak postúpil.

Po ňom na scénu prišla Viktória Hrehová, má 20 rokov a pochádza z východu, tá čo študovala v Brooklyne operný spev a potom vyštudovala na Manhattane. Tá, ktorá sa objavila v dokrútkach toľko krát, že nám začala liezť krkom od pondelka do soboty. Spev mala nie najhorší, avšak má jeden problém. Je to operný hlas, ten, ktorý ako sama povedala, študovala. Spievala skladbu My hearth wills go on. Paľo Habera poznamenal hneď, „Už viem, prečo sa potopil Titanic“. Porotcovia jej dali najavo niekoľko vecí, kritiku, ktorá sa ťažko dá zniesť. Lenže niekoľko krát sa oháňala ona aj mama vyštudovaným spevom a Amerikou. Mama poznamenala, že niečo bolo s porotou a nemala svoj deň, ale ten spev nebol dostatočný a pri „vyštudovanom speve na Manhattane“ to naozaj nebolo dobré. Naozaj nie.

S Titanicom za porotou vyrazili aj ďalšie speváčky. Aneta Franková, 15 ročná z mesta Rokycany mala celkom iné podanie skladby od Celine Dion. Nebolo to najhoršie, mala svoj štýl a nepôsobila až tak sebavedomo. Ďalšia bola Kira Smirnová, 20 ročná z Prahy ale žiaden Titanic nepostúpil.

Michal Tvrdý z Frýdku-Místku, 26 ročný začal hneď s tým, že ho opustila priateľka. Prvú skladbu Čechomoru Hruška. Druhá anglická skladba bola podobná. Má pevný a silný hlas. Ukázal tak, že mu ide spev naozaj silných skladieb čo sa hlasu a energie týka. Postúpil s odretými ušami. Totálne odretými ušami.

Na scéne sa objavil 19 ročný Vietnamec Tomáš Tran. Mendézovu skladbu sa mu podarilo naozaj v peknom podaní a s gitarou. Doktúrka o ňom prezradila, že jeho rodičia predávajú textil a on sa tomuto obchodu venuje v podstate tiež. Zaspieval dobre, anglickú aj českú skladbu. Mal jasné, že postúpi.

V ukážkach sme opakovane videli dievča hrajúce mačku. Nasledovala práve ona. 4 roky v Českej republike čáslo 2716 z Kaukazu, no s výbornou češtinou. Krásna, sympatická Mariia Boichenko musela upútať krásnou čistou tvárou. Lenže ani spev nebol zlý. Katka a Paľo ju nepustili, no Ben s Matějom áno.

Po nej nasledoval 22 ročný Michal Vasiľ, študuje na Univerzite Komenského, pochádza zo Žiliny. V reklamných spotoch sa zviditeľnil tým, že peniaze chce venovať kamarátke na nové prsia.

Melody Krotká pochádza z Libérie, jej nevlastný otec je z Čiech a vlastný z Ameriky. Prišla zo Znojma. Prezradila, že má dcéru Harmony. Nie, nie, ten spev bol strašný. Akoby dvanásťročné dieťa po prvý krát skúšalo spievať. Bolo krásne, ako sa snažila a že dorazila. Ale výkon bol strašný.

Po poslednej reklame počas nekonečného nedeľného večera dorazil Ladislav Angyal z Komárna. Chalan má veľmi zlý život, stará sa o mamu, má 17 rokov a popasoval sa s vecami, aké sú väčšine ľudí neznáme. Povedal, že je nástupca Mira Jaroša. Vopred upozornil, že je to veľmi chytľavá pieseň. Niečo také bežné nie je. Ten chalan mal pravdu. Katka Knechtová mu robila sprievodný doprovod a tá skladba bola naozaj chytľavá. Pobavila. Hlas mal chalan výborný, hoci je to týpek pre zábavu. Habera mu povedal, že okolo seba šíri pozitívny smrad. Postúpil. Musel. Takú pozitívnu energiu bežne ľudia okolo seba nedávajú.