Pri sledovaní tohto semifinále, v poradí druhého pre dievčatá mám podivné pocity… tie pocity, ktoré máte po sledovaní šou a rozmýšľate, či ste osprosteli vy, alebo niekto v štábe príprav šou. Rytmus mal pravdu ak dnes označil stylistu za strašného. Jedna súťažiaca vyzerá ako kurtizána, iná ako 40 ročná pani, inej zas nepristane toho ďaleko viac, ale mládež si nechá poradiť. Za to, že je niekto v nejakej sfére uznávaný stylista a dostal flek v Superstar, ho ešte nemusíme pokladať aj práve pre Superstar vhodného. Oblečenie a styling niektorých bol v tomto prípade zlý. Ale mohol byť aj horší. Spev tiež nebol v niektorých prípadoch nič moc. Zlyhanie… čo už. Stáva sa. Dievčatá niektoré naozaj sklamali.

Smutné je, že celé finále a semifinále bude len záležitosťou Prahy. Jednej košickej súťažiacej napríklad priateľ bude musieť dochádzať práve z Košíc a len na ceste minie niekoľko tisíc českých korún. To je dosť. Na to, že niečo také sa koná na celom území Česka a Slovenska je absolútna blbosť, aby sa niečo také konalo výhradne v Prahe a to najmä preto, že SR a ČR sú v obsadení vyrovnané. Polohou je Bratislava oveľa väčší stred ako Praha, a dokonca aj keby sme sa posunuli do Brna. Je to absolútne to isté, ako keby sa celá Superstar presunula do Košíc. Čo by asi povedali Pražáci?

Ďalej je tu pocit, že sa nadržiava Gabike Gunčíkovej. Je pekná, spieva dobre a bohato využíva chrapľavý hlas ale Rytmus dobre poznamenal, že ak to bude časté, je to o ničom. Už potom nemá čo ponúknuť. Priveľmi Gabiku chválili, no nemusia. Nemuseli by a nemali by.

By Tejty