Najúspešnejší formát na Markíze je momentálne bezpochyby seriál Oteckovia. Určený je hlavne detskému publiku, keďže problémy rodičov sú pre dospelácky svet priveľmi nereálne a spôsob, akými riešia problémy, je orientovaný viac na deti a mládež. Určite ste si všimli, že Oteckovia sa pokúšajú reagovať na moderné trendy, na internet v mobile, šikanovanie spolužiakov, hoci viac prevládajú problémy s malými deťmi, s mobilmi, prospechom, voľným časom a bežnými ťažkosťami, aké poznáme v bežnej rodine.

Oteckovia

Oteckovia sú jedným z najpravidelnejších formátov, no výrazne ho oslabila koronakríza. Koronavírus, ktorý ovplyvnil aj Superstar v prípade Oteckov dokázal zariadiť, že hercov otestovali a pokračuje sa v nakrúcaní. Je to možné aj preto, že sa nakrúca len v ateliéroch a v exteriéri je toho čo najmenej. No i tu možno o nejaký čas znova zažijeme prestávku. Ako to bude so Superstar je napríklad v tomto smere všetko nejasné. Zatiaľ prebiehajú len castingy a nič nové TV nevyhlasuje. Samotné druhé kolá tak môžu prísť aj budúci rok. Všetko záleží na koronakríze a jej hroteniu, či zaočkovanosti, ktorá by zvrátila všetky problémy, uzávery, karantény a zákazy.

Superstar… či Oteckovia v knihe?

Pamätáte si ešte celkom prvú Superstar? Vyšla aj v knižnej podobe, dokonca v dvoch rôznych publikáciách, ktoré sú dnes mimoriadne vzácne. Nie každý si totiž knižky ponechal do budúcna, nevystrihol z neho niektoré tváre, alebo vôbec mal záujem o niečo také. Dnes je to cenná publikácia. Oteckovia napríklad majú tiež svoje knihy a diáre. Veď aj počas novembra sa vo vysielaní TV Markíza strieda mimo iné reklamy aj pár tých, ktoré smerujú na produkty Markízy. Na casting do ČS Superstar online, ako aj na nový Oteckovník.

Oteckovníkom pritom myslia diár, ktorý je každý rok aktuálny, obsahuje množstvo informácií zo seriálu, postavy, rôznu zábavu a pod. Je celkom možné, že pri rôznom product placemente (rôzne reklamy umiestnené v seriály) bude niektorá z postáv robiť casting do Superstar z domu. Hoci niečo také zrejme nastane asi len vtedy, ak by o casting verejnosť nemala záujem a potrebovala by motivovať. Vadil by vám takýto product placement (reklama v seriáli)?