Tlačová správa Markízy: Nakrúcanie úspešnej speváckej show Česko Slovenská SuperStar sa počas tohto víkendu posunulo do ďalšej fázy. Súťažiaci, ktorí uspeli v kastingových kolách, absolvovali ďalší vyraďovací proces – tzv. Divadlo a Dlhú cestu. Na jej konci je po takmer trojdennom nakrúcaní známa semifinálová dvadsaťštvorka súťažiacich, ktorých diváci uvidia v živých prenosoch Česko Slovenskej SuperStar už o niekoľko týždňov!

Nakrúcanie epizód Česko Slovenská SuperStar je v plnom prúde! Presne sto súťažiacich, ktorí svojím speváckym výkonom uspeli v kastingových kolách, dostalo počas uplynulého víkendu šancu na postup do ďalších kôl tejto show. Všetci sa zišli v sobotu ráno pred Obecným domom v Prahe, kde búrlivým aplauzom privítali porotu, ktorá prišla netradične – v kočiari! Potom sa otvorili brány súťažiacim a spevácke súperenie a presviedčanie poroty, že práve ten-ktorý hlasový rozsah stojí za postup, sa rozbehlo na plné obrátky!

Skvelá porota v zložení Gábina Osvaldová, Helena Zeťová, Paľo Habera a Rytmus bola v priebehu celého víkendu v strehu. Skúsení odborníci z hudobnej brandže svedomito hodnotili a vyberali tých najtalentovanejších adeptov, ktorí si postup do ďalšieho kola na základe svojich hlasových dispozícií zaslúžia. Najprv všetci zaspievali sólo s doprovodom klavíra, potom boli rozdelení do štvoríc a dostali na výber jednu z troch piesní, ktorú si nacvičovali celú noc, aby ráno mohli porotu zaujať nielen hlasovým, ale aj vizuálnym prejavom. Nechýbali rozmanité rekvizity či vtipné kostýmové doplnky.

Postupné vyraďovanie na základe speváckych výkonov súťažiacich, pokračovalo aj v nedeľu. Samozrejme, že sa nezaobišlo bez výkrikov radosti, ale aj sĺz sklamania. Štyridsať vyvolených, ktorí uspeli v Divadle, potom absolvovalo v nočných hodinách ďalšiu vyraďovaciu fázu súťaže, tzv. Dlhú cestu, ktorá sa nakrúcala vo veľmi zaujímavých priestoroch pražského Ekotechnického múzea. Náročné, takmer trojdenné nakrúcanie, ktoré absolvovali súťažiaci i porota, odhalilo postupujúcu semifinálovú dvadsaťštvorku, na spevácke výkony ktorej sa diváci môžu tešiť už o niekoľko týždňov!

Víťaz druhej série Česko Slovenskej SuperStar získa okrem otvorených dverí do hudobného sveta slovenského i českého showbiznisu aj kontrakt v hodnote 100 000 eur.

Viac na www.superstar.tv a www.facebook.com/superstarnova

PR oddelenie TV Markíza