Noah Ellenwood, ktorého volajú Noah alebo Noášek, má americkú krv aj americký rodný jazyk. Církev Bratrská v Českom Tešíne má dvoch významných zahraničných misionárov, práve jeho rodičov otca Mel a mamu Amy. 15 ročný Noah má aj sestričku Haley a ešte staršiu sestru Hannah.

Na základnú školu chodil na Masarykovu základnú školu v Českom Těšíne a neskôr prešiel na gymnázium Beskydy Mountain Academy, kresťanské jazykové gymnázium v meste Frýdlant nad Ostravicí. Je vychovávaný vo viere v Boha a s tým je tiež spojený celý jeho život. Noah žije v Čechách už niekľoko rokov, od svojho detstva a dostáva aj české vzdelanie. Preto je jeho výslovnosť celkom nie dokonalá. Napriek tomu mu to nebránilo zúčastniť sa šou Česko Slovenskej Superstar 2.
O Noahovi je známe, že je nesmierne galantný a pozorný. Vychovávaný naozaj starostlivými rodičmi. Pzorný gentleman voči ženám. Má mnoho priateľov aj na Slovensku a v Poľsku, z čoho majú azda všetci radosť, keď ho teraz vidia v Superstar. Dokáže viesť bohoslužby v cirkvi, ktorú jeho rodičia šíria. Dokáže viesť tímy ľudí na táboroch a v skupinách aj vekovo starších.

Janka hovorí, že: „Noah je veľmi milý chlapec a vôbec nie je prekvapená, že sa do Superstar prihlásil a verí že aj postúpil. To preto, lebo hrou na gitaru tešil neraz ľudí na táboroch a stretnutiach. Aj na stretnutí niekde v Čechách v prírode sa ukázal ako veľmi dobrý spoločník a veľmi talentovaný hráč na gitaru. Má výborný hlas, s ktorým dokáže pracovať aj bez hudobného nástroja.“ A držia mu jeho priatelia veľmi palce. Je nesmierne dobrý a už teraz ak niečo nepokašle, je jasné, že má nárok na finále.

Nie je vôbec neznámy ani na Youtube. Skladba Apologize:

Skladba Everything

Nepochybne uvidíme o Noahovi ešte veľa článkov a titulkov. My vieme na stopercent, že až sem prídu naše médiá a budú o ňom zisťovať niečo viac. Uvidíme, do akej miery budeme v zdrojoch 🙂

foto: Laurea, info: Janka, Tom, Cilo