Joj už spustilo pred nedávnom ďalšie kastingy do šou Československo má talent 2016 v ktorej sa opäť objaví mimo poroty aj viacero talentov. Priamy hlavný konkurent hudobnej šou Superstar nie je obmedzený na spev, ale priestor dáva akýmkoľvek talentom. V prípade JOJ však už ide o formát, ktorý je neutíchajúci až nudný, no napriek tomu prináša televízii potrebný zisk.

Publikum sú zase platení ľudia
Trochu zamrzí, keď sledujete prenosy a v publikuje je toľko mladých šťastných ľudí, ktorí tlieskajú a sú tak veľmi disciplinovaní. Sedia tam aj rodinní príslušníci. O nich vedia kamery aj réžia, aby vedeli ihneď zamerať tvár rodiny, zaznamenať šok, plač, každú slzu a mať to na zábere. Mimo tieto označené sedadlá sú len fanúšikovia, ktorí sa dostali k lístkom a ľudia, ktorí sú zaplatení od toho, aby boli na kamere a počúvali príkazy réžie, tlieskali a robili tú správnu atmosféru. Ak by ste chceli lístky, nekúpite ich nikde. Ak by ste chceli zarobiť pár desiatok EUR a ešte dostať najesť, môžete sa prihlásiť ako komparz a tlieskať za peniaze. Rovnako tak tlieskajú za peniaze ľudia v publiku pri Vilovi Rozborilo, aj na Markíze v rôznych šou. Zaplatený smiech však momentálne prebieha najmä na ČSMT. Veď sa tým chvália komparzisti, že bol chvíľu útlm a už opäť majú brigádu. Čo keď sa chceme pozrieť naživo a ešte si za to zaplatiť?

Je tu jeden problém. Ak by sa vám to aj podarilo, a sadnete si na zaplatené miesto, pokojne k vám môže prísť réžia a len preto, že je vedľa vás voľno, posunie vás tam, presadí, či celkom dá inam, len preto, že ste vyšší ako ten za vami. Stáva sa aj také. Napríklad nemenovaná hudobná šou na STV, v ktorej koordinátor má zásadný problém so slovenčinou a nedokáže pochopiť rozdiel medzi prvým radom a prvou Radou, poprehadzoval pokojne aj VIP návštevníkov medzi zaplatených tlieskačov, lebo sa mu viac páčilo rozloženie rôznych výšok ľudí.
Chceme lístky, no nikto nás nepočúva