O 21:07 Markíza pustila reklamu, že o DNES 21:00 začína Superstar, to najlepšie z najhoršieho. A ešte o 21:08 sa nám objavila reklama na smutné Modré z neba. Hneď potom autobazár a hneď potom skončila reklama. Ukázal sa seriál Tisíc a jedna noc. Televízia nás nalanári na 21:00 hodinu pritom sama vie, že to časovo nevychádza. DIvák sa tak ocitol po reklame na seriáli o Šeherezáde v scénke, kde nejaký chlap mláti ženskú. Zrejme to bol zámer nás nalákať na tento seriál. Čakáme teda a dočkáme sa po krátkej chvíle seriálu o 21:15. Očividne Markíza predelila posledných 5 minút seriálu reklamou. Ten čo ho sledoval, aby ho trafilo.

Superstar začalo. 11 800 uchádzačov prišlo aby si splnilo svoj sen. Martin Dvořáček spieva dnes ako prvý. Strašné a nechutné. Krúti ústami, akoby si niečo vypil alebo pofajčil. Paľo to označil „Teplý dych“ a tiež iným povedal „Doporučujem pár rokov sa zbaviť spievania…“ „Ukázal si, ako sa zasamovraždiť vlastnými hlasivkami“. Rytmus niekomu povedal „Už nespievaj“. Pár strihov na výroky poroty. Dnes sa máme na čo tešiť. Dnes máme vidieť strašné vystúpenie ale aj prípravu moderátorov a dávku emócií a aj zvláštne hudobné nástroje. Ukázal sa Stanislav Zitterbart. Zaujímavé meno nie je všetko. Spieval strašne. Lukáš Faltýnek spieval z Mrázika skladbu Před naší za naší. Ďalej prišiel Roman, ktorého spev pokračoval hoci bol vyhodený. Privysoko spieval a bolo to zlé. Dnes sa tu opäť ukázal mimozemský fanúšik, ktorý pred porotou predviedol totorotoro totorotoro pokračujúc v strašnom nechutnom speve niekde celkom dole. Schytal od Rytmusa poriadnu stovku. Minule sme to pisali ako 200 eur, ale šlo o 100 € a až dnes to v Superstar ukázali. Marek Osadník neuveriteľne vreštaľ a vískal ako keby bol primáčknutý za gulky. A presne takto to poznamenal aj Paľo. Skladba od Katky Knechtovej mu istotne nešla. Ukázalo sa niekoľko rapperov, ako Martin Majoroš rapujúci aj o Rytmusovi. Alexandr gazac s naozaj podivným ksichtom tu zarapoval.. co koment. Erik Galamboši odrecitoval akože rap. Slabé. Dali mu niečo zaspievať a nezarapovať. On zarapoval. On vlastne ani nevie čo je to „spievať“.

Nasledoval výber tanečných vystúpení. Prvého vystupujúceho meno sme nezastihli, no niečo mlel, v inom jazyku, tancoval ako idiot a spev bol neuveriteľne hnusný, pripomínajúci ožratého fanúšika Baníka Ostrava. Rytmus poznamenal, že asi „zožral divé vajcia“. Pripojili tam aj vystúpenie včerajšej učiteľky gymnastiky, ktorú požiadali nech im to predvedie, netancovala ako súčasť vystúpenia, takže to tam nepatrilo / Superstár štáb to zle zaradil, nebol to pohyb ako súčasť vystúpenia ale pohyb na požiadanie porotcov. Opäť sa tu ukázal gogo tanečník David Rosbek. Sám tvrdí že vie dobre spievať. Opäť sme mali možnosť vidieť hnusný, ale absolútne hnusný hrubý sedlácky spev snažiaci sa prekričať svoju slabú hlasitosť a slabú úroveň. Akože nemecký Scooter. Porotu prosil, že je bavič a šouman a že na to má. Na chodbe robil bordel a ako už minule bolo vidieť, Paľo mu šiel zrovnať hrebienok a dopomohla k tomu aj ochranka. Tina a Leoš sú v strašidelnom dome a uvádzajú odtiaľ. Nasledovala séria piesní Voda čo ma drží nad vodou… skôr pod vodou. Jan Pokorný vyzeral ako z roku 1855 a ešte aj tak strašne. Znova vidíme Lukáša Fedora a jeho Vodu. Ľubomír Sás je novinka, strapatý nevyárazný a podivný chalanisko. David Tomášek bol strašný, nech nám prepáči, ale to nebol spev, to bol strach niečo povedať a skôr recitácia. 29 ročný blbec, ktorý má v skutočnosti 55 – Karel Musílek – a naozaj si toto označenie zaslúži. Za drzosť a oberanie času poroty aj ostatným. Karel porušil podmienku veku. Jozef Keselica doslova zabliakal k zle hranej gitare. Jozef Pátrovič je slávny. Poznáme ho už z Talentmánie, kde opakovane chcel ukázať, že to vie… Kde pak ty ptáčku hnízdo máš…. mu nevyšlo. Samuela Troblová 15 rokov zaspievala Rozvíjej se poupátko, pred čím prebiehala poriadna príprava a potom v strede pesničky zakričala „A teď všichni“ zhodila oblečenie a zatrúbila na trúbku a bola z nej tmavovláska. Po nej sa ukázal Pokémon, ten celkom prvý, čo spieval v tohtoročnewj súťaži v prvom večeri Superstar. Úvodná zvučka Pokémona… Angelmajer rozstrasený a zlý spev. Veronika Pelcová zaspievala nechutne a strašne.

Viete, ktoré vystúpenia boli najkratšie?
5. miesto Iveta Žigová 4 sekundy a pár stotín
4. miesto Gabriel Rajnoh 4 sekundy a niečo
3. miesto Michaela Krejčíková 2 sekundy 7 desatín
2. miesto Peter Baláž 1 sekunda 4 desatiny
1. miesto Oto Neupauer – nezaspieval nič. Rekord je neprekonateľný.

K hudbe z rozprávkového seriálu „A je to!“ sa pustilo niekoľko súťažiacich, ktorý vôbec nevedeli text, alebo ho zabudli po troch slovách. Veronika Marková je jedna z mála v „A je to!“ predstavených ľudí, ktorej ukázali aj meno. Zatancovala, ale nezaspievala príliš dobre, respektíve vôbec dobre. Sledujem, že Veronika má na sebe náramkov, hodiniek a všetkého na kilá. Nasledoval rekordman v smiechu Nikolas Karász. Nikolas už má aj svoj fanklub. Bohvie dokedy mu to vydrží. Vysoký hlas a neustály smiech ho zaslúžene priradili do Hviezdnej roty. Štefan Karner najskôr vyznal lásku a zaspieval Desmod „Neverím, že si nebola“ strašne. Ďalší, koho sme už videli a znova spievajú je Michal Skřivánek. Kabátovú skladbu „Tak jdem, tak jdem…“. Miloš Milan Hladík prišiel, dal si slúchadlá do uší a spieval strašne, neuveriteľne strašne. Mal pritom zavreté oči tak si ani nevšimol keď sa Rytmus postavil pred neho.

A je tu 23 ročný Tomáš Konečný o ktorom sme si už popísali. Barbar Mamut usmievavý chalan, ktorého tupo Nový Čas označil za podvod (pritom tam žiaden podvod nebol). Ukázala sa Barbora Dubinová, ktorej spev nebol celkom strašný, ale tiež nie dokonalý. Skôr ale zlé. Prišiel reklamný break a upútavka má priniesť ďalšie šialené videá. Zdá sa, že Superstar je dnes naozaj poskladané z najhorších vystúpení. Mnohé z nich sme už videli.

Po reklame máme znovu možnosť vidieť Šefana rappera, ktorý prišiel vyhrať Superstar. Štefan Lukáč niečo zamrlal a klasicky nezaspieval. Michal Šalamoun – slizký a nechutný mládenec spievajúci spevom absolútne sa nechodiacim do Superstar. Jeho úbohé sprosté reči, ktorými sa snaží vliezť všetkým do prdele nás dojali a akurát nahnevali. Dušan už v Superstar bol. Suďan Balog zaspieval Michaela Jacksona a samozrejme strašne falošne a roztrasene. Aj zatancoval pokus o Michaela. Lukáš Zán prišiel na začiatku len zahulákať a strašnou angličtinou ohúriť. Michal Mocik mal zaujímavý výraz tváre a groteskný spev. Jana Horáková spievala zas falošne a sucho. Škoda, že tu nezamiesili niečo pekné a nie falošné.
Tina a Leoš trochu priblížili priebeh natáčania a nevydarené scénky. Zároveň aj spustili hlasovanie za Rýchlu rotu na stránkach Superstar.tv – hlasy verejnosti môžu vybrať generála Hviezdnej roty. Nasledoval Karel Landa, fanúšik Komety Brno o ktorom sme si dnes už písali doobeda. Július Szabó zaspieval Disco příběh…. zle. Sabína Sanislóová to položila naozaj nízko. Niekto z poroty poznamenal, že to je medveďova sestra. Peter Paulik 22 ročný neuveriteľne afektovaný. Radek Oravec predviedol, ako tancuje a spieva doslova retardovaný debil. Karolína Steinochová tu je trochu neprávom. Nebola tak strašná, lebo možno slabá ale nie strašná ako predošlí. Môžete hádať, čo prišlo teraz. Áno, reklama. Čo iné?!

Po reklame sme sa opäť dočkali a vraj sa máme na čo tešiť, lebo ukážu niečo aj z divadla. Leoš zaspieval Haberovu skladbu a slovenčina mu naozaj šla. Čo nás čaká na budúci víkend? Predsa tá stovka, ktorá postúpila. V divadle mali všetci zaujať porotu sólovým vystúpením. Petr Švec to teraz zaspieval naozaj dobre a zrejme sa môžeme tešiť na jeho postup. Tomáš Konečný mal poriadny výstup, šialený text skladby. Z tejto stovky postúpi 40 spevákov.