Dnes to má byť o ABBE a QUEEN. petr Ševčík bude pre QUEEN chýbať, ale nevadí. Diváci rozhodli. Zo začiatku siedmeho finálového večera bolo prehnane veľa reklamy na KFC. Ostatne aj minule mali reklamu na KFC a počas castingov sme tiež videli ako sa ľudia napchávali KFCčkom a mimo to ešte aj nejaká babenka z KFCčka prišla na casting a robili s ňou rozhovor priamo v KFCčku. Zo začiatku aj samotný Leoš poznamkenal, že je to škoda že tu Petr nie je.
Ako prvá zaznela Dancing Queen. Spievali všetci štyria, zo začiatku to vyznelo strašne. Oblečený v štýle ABBA, dokonca aj Lukáš Adamec bol oblečený v strašnom kostýme so zelenými nohavicami. Do tej štvorice tam pôsobil ako päsť na oko michal Šeps. V pozadí pomáhali tóny udržať tri vokálistky bez mena.

Lukáš Adamec – S.O.S (Abba)
Skladba, ktorá je ženská, musela prísť k Lukášovi Adamcovi. V dokrútke poznamenal, že ABBA nosila šialené kostými, ktoré on dúfam nikdy nebude musieť obliekať, okrem tohto kola. Dokonca aj povedal, že „vypadám ako koko*t“. Pozerám na to pódium, kde Lukáš stojí a naozaj tam vidím niekoho, čo vyzerá ako koko*t. Nič to nemení na tom, že Lukášova verzia pesničky je zaspievaná dobre. Spieva to svojim typickým hlasom, nedá sa to považovať za vôbec zlé, dobre sa to počúva a trochu to pripomína muzikál Mama Mia, kde rôzne pesničky spievali muži, hoci pôvodne prevažovala Anita či Amfrida.
Rytmus: „Bezhyby zaspievané, spievajúci rocker čo spieva ABBU, sám si to povedal v dokrútke ako sa cítiš. Zaspieval si to podľa svojich kvalít. Bezchyby zaspievané, rocker ktorý zaspieval ABBU.
Gábina: „Aspoň vidíte, aké sme mali zložité mládí. Ale nespievate ako koko*t, ale spievate pekne.“
Helena: „Pesnička ti nesadla, ale máme ešte Queeny necháme to na potom, pekné to bolo.
Paľo: „Čau, mne sa páči ako si oblečený. Toreador skrížený s medveďom… bolo to neisté ako si vychádzal z dverí…“ ale i tak ho pochváli, že spieva dobre.
Po príchode Leoša k Lukášovi sa spomenul jeho názor na to ako vyzerá, ale spomínal aj Košice ako miesto odkiaľ kto pochádza. Z Košíc je Miro Šmajda, Lukáš Adamec, Tina aj kanibal. Leoš vtipkoval na tému kanibala a že jeho najobľúbenejšia pesnička bola od Paľa Haberu – Mám na teba chuť. Stopercentne na to budú reagovať nejaké dotknuté osoby a drbnuté médiá.

Martin Harich – Waterloo (ABBA)
Tu ja sám osobne ani nemám slov. Spev je niečo strašné, to ako sa obliekol a čo má na očiach je o niečo viac strašné. Pokus spievať bol niekde inde, ak sa mi aspoň trochu páčil, teraz to padlo. Okrem toho Martin zlyhal v speve, splietol časti, text, dostal sa späť po krátkej chvíľke, jeho hlas sem teda naozaj nepasoval a vokálistky boli z jeho výpadku tiež trochu zaskočené. Tu bude hodnotenie naozaj zlé.
Gábina mu dala za pravdu keď v dokrútke hovoril, že ABBA znie ľahko ale ťažko sa spieva. Helena mu pochválila hviezdičky. Habera mu okomentoval jeho kostým a „lyžiarky“ na nohách. Potešil sa že niekto tancuje horšie ako on. Chvíľami to bolo podľa Paľa bludisko. Výkon nazval ako Winettouova podnapitá vec. Rytmus povedal, že dobre zamaskoval výpadok a druh´ý výpadok už nebol tak dobre zamaskovaný. Zapôsobilo to na neho karaoke na stužkovej, ale Martinovi drží palce, lebo je talentovaný.

Michal Šeps – Mammia mia (ABBA)
Tak tu zízam. Michal spieva strašne, ale až tak strašne polodivnopoloreggae hlasom, že neviem, či spev označiť za nechutný, alebo zábavný. Opäť má zatvorené oči, ide si svojim tepom aj hlasom. Ja neviem. Zdržujem sa komentára.
Gábina: „To mi pripomínalo strašný spev akoby padlo lietadlo medzi ľudožrútov. Tí mali Šepsa zajať a zjesť, alebo oslobodiť, ak zaspieva Mamma mia… a on to dal. Helena sa náramne bavila. Nechcela sa baviť o speve ale má vraj veľké srdce a odvahu, že do toho ide. Podľa Paľa je lajdák, lebo má na to aby spieval aj na takéto veci. Keby trochu chcel, tak to mohla byť prča. Rytmus povedal: „Si nasilnejší článok a všetci tí, čo vypadli doteraz by sa od neho mali čo učiť…“ každý pochopil, že to nemyslel vážne.

Gabriela Gunčíková a jej ABBA
Gabriela sama v dokrútke priznala, že túto skladbu hrala s kapelou v rockovej verzii. Hovorím si, že opäť niečo má parádne nacvičené. Hneď na začiatku sme ale asi všetci pochopili, že to čo má nacvičené príde aj teraz. Žiadna ABBA, ale prerábka ABBY na rockovú verziu. Gabika tomu dala rockové grády. Nemalo byť toto kolo predsa o ABBE a to rockové malo prísť až potom QUEENOM. Spievala dobre, ale… skrátka ale.
Helene sa Abba s rockovým hlasom páčila. Paľo habera dobre hodnotil pôsobenie na javisku, trošku mu vadilo, že časté písmeno „Ó“ menila a že jej uchádzali vokalistiky. To teda uchádzali, práve pre rockovosť skladby. Rytmus si všimol, že to dala do rockovej skladby a že neprajník to môže hodnotiť zle. V podstate mal pravdu. Nehodnotil ju zle, ale chýbal tomu originál. Gábina pokladala Gabrielu za jedinú, čo nevyzerala smiešne. Bolo tam veľa hučania, ale inak pekné.

Lukáš Adamec – Somebody to love (QUEEN)
Lukášovo podanie známej skladby od Queen, ktorú prebral aj George Michael, nebolo vôbec zlé. Vokalistiky síce ladili, no celkovo pôsobili spolu ako nedoladení. Oblečené pritom mal zaujímavé sako pripomínajúce samotného Freddieho Mercuryho. Na pódium sa prišiel predvádzať aj svojim gitarovým sólom gitarista Jimmy. Ten tam naozaj nemal čo hľadať v tejto chvíli, no ok. Lukášovi to naozaj šlo dobre. Nedá sa k tomu nič dodať. Podľa Paľa nebolo frázovanie úplne stopercentné. Väčšina pesničky bola slušne zaspievaná. Z Rytmusovho pohľadu je to kvalitný výkon skúseného speváka. Gábina trochu kritizovala angličtinu, ale myslí si že to bolo naozaj pekné. Aj Helene sa to samozrejme páčilo.

Martin Harich – We are the Champions (Queen)
Martinovi to šlo po Harichovsky. Nespieval zle. Spieval od originálu mierne nižšie. Niektoré začiatky spievania sa mu nepodarili presne zasadiť na tie miesta, kam patrili. Maslo to energiu ale sa to aj dobre počúvalo, hoci to bol vysmiaty hopkajúci Martin Harich. Rytmusovi sa to páčilo. Gábine s apáčilo, že Martin sa na pódiu chová ako slobodný človek. Helena poznamenala, že spieval veľký hit, spievahol ho dobre, naturálne. Super. A Paľo? Paľo sa priznal, že s amu viac páčili refrény a druhá polovica refrénov, kde bol nadoraz a spieval na pokraji rozsahu a nemal čas vybrovať. Sám by to tam ubral a chýbalo mu tam, že originál bol vyššie. Ako známku v škole to hodnotil na 2- alebo 3.

Michal Šeps – Mustafa (Queen)
Ten v dokrútke ani nevedel, kto to je. Nevedel kto je Freddie Mercury a či vôbec žije. Vyzeral ako zhulený, alebo len tak pôsobil. Skladba Mustafa je veľmi jednoduchá, na text aj hudbu… To čo ale všetci videli, bolo podivné kričanie, hudba uberajúca sa niekam inam. Samotný Michal asi nevedel, čo má kde spievať. Ak si chcel zo všetkých vystreliť tak s amu to perfektne podarilo. Strašné. Gábina to nedokázala identifikovať a hodnotiť. Helena to zhrnula len že arabsky ladená pieseň bola spievaná Jamajčanom z Trutnova. Paľo Habera je hotový, nevedel či sa mu sníva. zahraničný turista by si myslel, že sme tu všetci idioti. Rytmus ho prinútil dlhou rečou k sebakritike.

Gabriela Gunčíková – Forever (Queen pre Highlander)
Gabriela spievala skladbu, ktorú mnohí poznáme ako soundtrack pre film Highlander. Zo začiatku pri slabšom speve pôsobila neisto. Len čo skladba naberala grády, zvyšovala sa aj kvalita Gabrielinho spevu. Pôsobila ako princezná, prekrásna žena. Trochu falošné tóny, ale tých bolo minimum. Úžasný výkon. Helena bola šťastná, že to takto zaspievala. Paľo pokračoval v rozprávaní o turistovi, o ktorom rozprával pri Šepsovi. Pre Paľa to bol výborný výkon. Rytmus si dal na plecia potkanov z ikea a hodnotil to dobre, napriek intonačným nedostatkom na začiatku. Pokladá to však za vrchol tohto večera. Páčilo sa aj Gábine.