6. marec: Piaty Superstar večer z Košíc a Prahy

6. marca sme sa opäť dočkali ďalšieho nedeľného večera, ktorý sa nesie v Superstar. Začal vystúpením Norberta Petického, ktorý bol minule. Hral skladbu Hero od Enriqueho Iglesiasa. Alebo nie? Bol to len záznam v ktorom sme ho videli? Nevadí. Začínalo sa v Košiciach. V Košiciach vybrali vraj len troch. Naozaj? Áno, v prvom kole. Druhé kolo začalo.

Poroctovia trochu skúsili východniarske nárečie. Vraj Košice sú miestom rekordu, miesto kde najviac ľudí nepostúpilo. Štefan Tipan 03268 spieva ako prvý z tohto kola, chlapík vysoký len 155 centimetrov, skladbu od Janky Kirschnerovej. Prišla Radoslava, tá ktorá už v Superstar bola. Radoslava Semivanová už bola minule v Superstar, rapídne však schudla. Ďalej to ale nedotiahla. V divadle ju neuvidíme. Terézia Štohlová prišla z počiatku ako keby len zavdzychať, nemohla naštartovať. Karolína Krištofová v oblečku zvieratka prišla a zaspievala monotónnu pesničku ale chcela sa len odfotiť s Rytmusom a postúpiť nechcela. Pohodová nálada a úsmev, to jej isto nechýbalo. Eva Raffajová zaspievala trochu prehnane. Eva Petríková zaspievala skladbu od Zuzky Smatanovej z Lietajúceho Cypriána. Nepostúpila. Lukáš Fedor 21 ročný zaspieval od Elánu Vodu čo ma drží nad vodou. Niečo strašné. Roztrasený, vyľakaný, odrecitoval zasekane a bez znalosti textu. Niečo naozaj strašné. Neodpustil si poznámku, že Rytmus tu nemá čo robiť. Aj mimo porotu to zopakoval, nemá tam podľa jeho názoru čo robiť. Oto Neupauer nasledoval po Lukášovi. Zaspieval… teda nezaspieval. Oto mlčal… Rytmus mu do toho ústami prdol… a čakalo sa. Stále nič. A stále nič. Oto pozeral do zeme a nevydal ani hlásku. Naozaj divné. Dominika Koložiová spievala od Mariky Gombitovej. Nebolo to až tak zlé, ale ani krásne. Bola tu s malým bratom, ktorý to možno skúsil neskôr. Mareka Pinkoša 03430 tu dotiahli kamaráti, ktorí ho zároveň prišli podporiť. Zaspieval skladbu od Robbieho Williamsa a bolo to naozaj úderné a zaujímavé. Vyzerá dobre, skromne. A postúpil. Ako prvý po 14 hodinách nepostupovania. Dorazila aj študentka Anabela Mollová z Krupiny. Jej otec je z Etiópie a mamu má z Kysúc. Nakrútili s ňou malý spot, ktorý ju predstavil. Pre mňa neznáma skladba bola naozaj pekná. Len Paľo povedal že nie, inak postúpila. Martin Durkáč 03444 19 ročný zaspieval zaujímavo. Dosť dobre na to, že aj právom prešiel do divadla. Zolo bol posledný z Košíc, teda Zoltán Csontos je brat toho, čo postúpil v šou Elán je Elán, spievať vie, ale teraz to nevyšlo. Nakoniec z celých Košíc postúpilo len 6 súťažiacich.

Prešlo sa do Prahy. Tam prišlo najviac spevákov nespevákov. V Prahe má dva hlasy Paľo. Ako prvá sa dnes z Prahy ukázala Lubunga Chawelva, černoška s černoským hlasom ako vyšitým, ale tréma tam bola počuť. Postúpila. prichádzajú rapperi, ach jaj. Dorazil Jan Tomášek, ktorý inak rapuje, no ako Paľo povedal “Si príšerný spevák”. ďalší rapujúci borec, Jan Minařík nemá čo stratiť, nemá strach a ani nepostúpil. Dorazil vraj 29 ročný Karel Musílek (55 rokov), ktorý zaspieval nechutne, hnusne, a ešte raz nechutne a hnusne. Ďalší čo sa snažil oklamať podvodom podmienku veku. Minulý rok to tak tiež urobil jeden človek. Helena mu povedala, že “nikdy nenabyl soudnosti”. 29 ročná Stela Lozančic je podivná, akoby opitá, ale zaspievala rázne, hlasne, a celkom pekne. Veronika Zelníčková nebola tak zlá, ale neprešla. Celkom dosť ich bolo takých, ktorí prosili porotu o šancu.

Po reklame sa ukázal František Bilý. Hral na klávesoch a zároveň spieval. Bolo to zaujímavé a pekné. Hodné na postup podľa nás. Václav Lebeda bol ďalší čo prišiel s klávesami. Taktiež s anedalo povedať, že by to bolo zlé. Malo to niečo do seba. Obaja klávesáci postúpili. Ukázala sa tu hrdzavá slečna Barbora, ktorá má klaustrofóbiu a nemôže ísť výťahom. Takže si to vyšlapala po schodoch. Veď jej hral aj sprievod Richard Muller “Po schodoch”. Už sme ju tu mali, mala problém so slovenčinou v skladbe od Jany Kirschner. Nepostúpila. Nasledoval Jiří Doubravský so strašným rockerským spevom. Prišla Barbora Válohová učiteľka aerobiku zaspievala, ale nepostúpila. Utekala do práce. Radek Oravec tu už bol. V tom prvom zostrihu, pred týždňom. Skladba od Elánu bola prerušovaná Rytmusovou hrou s diaľkovo ovládaným vrtuľníkom. Spev bol strašný. Naozaj neuveriteľne strašný. Samír Shanaah sa vraj podobá na Sámera Issu. Sám ale tvrdí, že je lepší ako on. Chýbalo tomu niečo, Rytmus poznamenal že “chýbajú tomu gule”. Markéta Micková 19 ročná sa predstavila vďaka krátkej videovizitke u nej doma: momentálne študuje medzinárodné konzervatórium. Postúpila do tretieho kola v súťaži Rozjezdy pro hvězdy. Spievala s Karlom Gottom. Hráva na klavír, hrala na gitare a venuje sa spevu. Zaspievala Hallelujah. je krásna a aj spev je skvelý. Paľo ju poslal a dotiahol do toho aj Rytmusa. Vraj aby tam neboli len škaredí ľudia. Martin Kraussl zaspieval skladbu od Beyoncé, a vôbec to nebolo počuteľné. Je tam pokus o dobré spievanie. Paľo poznamenal, že je použiteľný pre ten rozsah, hlasovo na tom nie je zle. Postúpil, aj keď to bolo zaspievané zle. Porota si myslí, že v ňom to je.

Dorazil Martin Chodúr. Ostravák do Prahy. Ukázal sa aj Noah Ellenwood z Českého Těšína, ktorého rodičia sú z USA. O ňom sme si už písali niekoľko krát. Na Facebooku má už teraz fanúšikov. To je už čo povedať. Dnes sme si mohli pozrieť celého jeho vystúpenie, ktoré sa dobre počúvalo a nechali ho odohrať naozaj dlhý kúsok. Porota sa naozaj očividne dobre bavila. Potom musel českú skladbu, pre nás neznámu ale inak peknú skladbu. Gábina ho označila za skoro ako kalsického českého Honzu, ale tá čeština je horšia. Po ňom sa ukázalo niekoľko spevákov, ktorým nedali menovky. Spievali asi všetci naozaj veľmi pekne. Z Prahy očividne postupuje naozaj veľmi veľa úspešných spevákov. K slabým Košiciam a silnej Prahe sú obavy, že sa opäť dočkáme českej prevahy, alebo českého víťazstva. Uvidíme. Zajtra tu má byť špeciál v ktorej sa ukážu nechutné tváre, šialenstvá a Leoš s Tinou nám ukážu zákulisie šou.

Komplet na videu si môžete pozrieť tu: článok

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tejty

  • miška

    mne sa strasne pacil martin durkac ale niesom si ista ci je to jeho meno lebo sa mi to stalemyli.Aj ked som ho este nepocula spievat ale strasne je zlaty a chcela by som mu odkazat ,ze aby to skusil naa buduce…je fantasticky a strasne sa podoba na mojej sestry snubenca a tiez sa vola martin.:)..chcela by som ho niekedy pocut spievat podla mna spieva uzastne pocula som ho iba spievat v kvartete ale tam som moc od neho nepocula lebo ani 1 min. tamm nespieval on sam!..takze ked pojde martin durkac ci ako sa vola nabuduce do SUPERSTAR tak kvoli nemu by som si minula cely kredit!.:D