27. februára začal tretí Superstar večer. Máme tu upozornenie, že v šou môže byť skrytá reklama, ako keby sme to nevedeli doteraz, Aupark, T-mobile, a konečne to začne. Opäť sa má niesť v znamení castingov a výberu zaujímavých talentov do divadla, zároveň však aj ukážkou trápnych vystúpení o ktorých už pri vstupe bolo jasné, že budú strašnými.
Celkový úvod za zvučky Superstar bol o zamýšľaní sa poroty, prečo vlastne súťažiaci spievajú zle. To majú pravdu. Niektorí naozaj prídu a spievajú zle.

Dnešné zameranie na začiatku bude z Bratislavy. Petra Huliaková a Kamila Vyskočilová sú dve kamarátky, ktoré sa stretli po nejakej dobe až tu. Z nich sa to podarilo len Petre Huliakovej s pesničkou od Jany Kirschner. Kárász Nikolas sa skôr trápne smial a nepredviedol nič okrem šialeného smiechu a hlúpostí. Na otázku toho, čo by si kúpil, povedal, že si kúpi zlato, veci a Desmod. “Počkajte, už budem” dosmial sa ale podivný hlas ho neprešiel. Môžete hádať, čo spieval. Mal výhodu, Tina ho obdarovala pár bozkami. Petr Koller zaspieval tri slová, strašné, pokus o Pink Floyd, ale text v troch slovách zlý a ani to nebol spev. Nasledovala hromada ľudí, čo sa v texte pomýlilo, alebo nahradilo výpadok univerzálnym “nananana”. Sympatický je Matej Piňák s Michaelom Jacksonom zabodoval, ani si nevypočul verdikt, lebo postupový lístok dostal za spevu do gitary od Paľa. Igor si priniesol gitaru ale spieval bez nej.

Čo si ľudia berú na casting? Okrem MP3 prehrávačov, pitia a mobilov. Jedna dievčina tu mala aj hokejku. Veľmi pekná Nikola Řezanková nie je len hokejistka, ale aj talentovaná speváčka. Palo povedal na jej skladbu od Ewy Farnej, že hlas a farba super, ale rytmika moc nie. Postúpila súhlasne u celej poroty ďalej. Učiteľ gitary Juraj Zaujec 02436 hral skladbu známu od Santanu, naozaj skvelá na gitare hra a spev. Detailný a precízny. Zuzana Roháčová pekný hlas, trochu drsný tón. Keďže ale spievala skladbu neznámu skladbu, museli povolať tú, ktorá ju poznať musela. S Tinou zaspievali takmer identicky a naozaj dobre. Samozrejme, že postúpila. Nasledovala zaujímavá Celeste Rizvana Buckingham, ktorá je vraj nefalšovaná šľachtičná, v skutočnosti skôr bežné dievča žijúce na Slovensku. 15 ročná Celeste má číslo 02434, otca má Američana, mama je Švajčiarka, a babičku má z Iránu. Spievala Because of you a len tak tak prešla ďalej. Ďalej sa ukázal Lukáš, ktorý spieval strašne, pred vystúpením ešte chodil s ružou a snažil sa zbaliť dievčatá, ale nešlo mu to rovnako ako spev. Poslednou v Bratislave je Katarína Chorvátová s číslom 02814, ale nepostúpila. Pokračuje sa Brnom.
Ako prvý sa ukázal práve už spomenutý “brat” Rytmusa. Ten hlas nebol zlý, pripomínal Craiga Davida. A postúpil ledva, len vďaka Helene. Jakub Gabriel Rajnoch sa tu stretol s Dagmar, zaspieval asi 4 sekundy. More than worlds mu nevyšlo. Ale ani Rihanna v podaní Dáši nevyšla. Jan Škůrek vyzeral ako výkuk ale zaspieval dobre. Jeho kamarát Lukáš, napriek rozmysleniu sa predsa len ukázal, čo v ňom je, keď mu Leoš vybavil predsa len číslo. Lukáš Polák to ukázal a bolo to naozaj dobré, lepšie ako kamaráta, ktorého prišiel podporiť. Má špeciálny hlas, ako Paľo povedal “Neobrúsený kameň”, Gábina povedala “nepodľahol žiadnemu vplyvu, je tak prirodzený”… postúpil. 00496 Michal Špes hral raegge na gitare, na začiatku trúbil. Pokiaľ poznáte a máte radi raegge, uznáte, že ukázal naozaj dobré číslo. Porota to chce ešte vidieť. Veronika Gondeková 17 rokov s číslom 00106 zaspievala s gitarou tvrdým ráznym hlasom skladbu, sem tam jej to ušlo. Všetci okrem Gábiny neboli veľmi nadšení, ale pustili ju. Gitarami to pokračuje. Gitarista 00449 Martin Kodeda vyznel trochu detsky. Malo to ale energiu. Paľo priznal, že je chlapec zaujímavý, aj keď to nebolo asi vôbec o speve. Poslal ho však ďalej. Axel Rose v podaní Aleša Rotha 00411 sa potreboval napiť pred tým, než niečo ukáže. Axel Rose je legenda z Guns´n ´Roses a zaspievať ho dá zabrať. Kým sa napil Paľovej vody, stihol ich oprskať. Nezvládol, čo plánoval, ale to nevadí. Má svoju kariéru. Na casting prišla súťažiacich podporiť Monika Bagárová kde zaspievala svoju poslednú skladbu.

Po reklame sa predviedol 00250 neuveriteľne trápny David Rosbek. Jeho zámer je naozaj urobiť šou a strápniť sa. Takmer skopal celú porotu ale skôr by ich odrovnal strašný spev, alebo jeho paródia na spev. Rytmus si ho nakrútil na mobil, lebo toto mu nebudú veriť, keď bude kamošom rozprávať. Presvedčovanie poroty bez žiadneho esa v rukáve je ťažké. Odišiel, ale bordel robil vonku, na čo ho bol Palo napomenúť a ochrankár tiež. 00402 dievča výzorovo plaché zaspievala českú verziu Beatlesáckej skladby Hey Jude. Ale krásne a postupila. Nasledovalo niekoľko bezmenných spevákov, čo sa im to podarilo zaspievať dobre. Ktože sa toale znovu objavil na Superstar? Minule mal problém že nedovidel na ceduľu s textom a zapôsobila aj tréma. Petr Ševčík aj dnes predviedol prekrásny spev od kapely Queen. A bol najlepší z Brna. Petrovi držíme palce. Minulý rok to skončilo v divadle, tentoraz prejde snáď ďalej. Veď má na to. V peknom štýle zakončil casting v Brne, ako aj dnešné Superstar.
V dokrútke, čo bude zajtra má byť urážajúca porota. Cudzinci, nechutný spev, aj o niečo viac urážok. Uvidíme už zajtra.

VIDEO: Celý tretí Superstar večer si pozrite na online kompletnom videu v tomto článku.