Večer začínal krátkym predstavením poroty a histórie Superstar. Ďalej sa spomína na predchádzajúcu súťaž. Celkom prvým spevom bol záznam spevu z minulého roka s Dominikou Starou. Zoznámili sme sa aj s moderátormi a hlavne Martinou Čilagovou, teda Tinou. Pavel Emmerling bol prvý čo sa večer ukázal. Ukázal spev pesničky seriálu Pokémon. Osvaldová ho označila za šialeného a Rytmus za úroveň Pokémona. Ukázal sa tam aj Chodúr, ktorý zároveň zaspieval. Ukázali ho, ako začínal, ešte sa vítal s bávalou priateľkou a ukázali tiež ako vyhral. Ján Makyta je najstarší účastník súťaže vo veku 83 rokov. Pán bol trochu hluchý a starecký spev bol skôr zábavný. Helena Zeťová aj Palo Habera len pochválili. Získal si sympatie, ale samozrejme nepostúpil, bol nad rámec. Predstavilo sa niekľoko stračných talentov ale aj zaujímavé výkony. Oto Neupauer 15 rokov chcel spievať Voda čo ma drží nad hlavou, ale nevydal zo seba nič, zaspal?

Súťažiaci Ján s číslom 00016 predstavuje návod, ako v Superstar uspieť rozospievať, občerstviť sa, neprísť neskoro, nemať trému a v jeho prípade, hoci to nebolo až tak zlé, bolo posledným bodom odísť domov. Marcel Dragúň zahral na gitare skladbu od Robbieho Williamsa. A bolo to naozaj dobré. Speváčka, ktorej neukázali meno, ale len číslo 00622 pekne spievala a postúpila. Roman Klinčík pripomínal hlasom homosexuála.

Ladislav Nagy 15 rokov prišiel od Komárna a ako najmladší zaspieval Ešte váham od Zuzany Smatanovej. Ďalej neprešiel, ale pochválili ho. Predstavenie Rytmusa vystriedalo niekoľko “rapperov” na pódiu súťažiacich. Nie všetko bolo počúvateľné, väčšina komická. Martin Majoroš odrecitoval pár viet. Tieť sa tam objavil jeden, ktorého označil za svojho brata. Zaspieval a nebolo to tak zlé. Ale pozor. už teraz vieme čo napíše Nový čas a podobní blbci. Protekcia? Nadržiavanie rodiny a podobne? To nemohol Rytmus tušiť, že sa objaví na castingu aj jeho známy. Ale až o týždeň sa dozvieme, či podstúpil. Po chvíľke sa objavilo niekoľko výstupov svetových hviezd nehoráznej kvality. Prevládala ale slovenská Voda, čo ma drží nav vodou. Objavil sa aj ten idiot, ktorý spieva v “čínštine” o čom chcel presvedčiť minulý rok aj študenta čínštiny Ondřejovi Hejmovi. 09176 je synom misionárov z USA, býva v Českom Tešíne menom Noah Scott Elenwood, predviedol naozaj skvelú hru na gitaru a zároveň spev. Niečo, čo je jasnou Superstar už dnes. Nemohol inak ako postúpiť. To však neukázali. Po ňom ukázali ešte pár výstupov pekných aj dokonalých.
Ukázal sa aj mladík, čo prišiel o deň skôr a spal na kresle. Nemal podporu rodiny. Našla ho Tina a zariadila, že ho ubytovali v hoteli, čím ukázala naozaj dobré srdce. Mladík bol z Plzne. Po ňom nasledovala reklama. V tomto momenbte začínam nenávidieť prespievanú nemeckú odrhovačku Da-da-da, začínam mať po krk strihania kaktusov a iného.
Po reklame sa ukázali zaujímavé čísla. 750 ľudí donieslo gitary. Zjedlo s aniekoľko tisíc bagiet a niekoľko kíl ovocia. Rôzny ľudia si doniesli notebooky a MP3 prehrávače. Objavilo sa 3600 rôznych pirsingov, stovky tetovaní. Po reklame však bolo zo Superstar asi len 5 alebo 10 minút. Predstavili, čo príde o týždeň. Vraj sa máme na čo tešiť. Ako hodnotíte vy tento večer?